A csillagoktól távolabbi bolygókon kell keresni az életet a csillagász szerint
A szakértő szerint a legtöbb vízbolygón túl meleg van az élethez, de vannak olyanok is, ahol adottak lehetnek a körülmények.


- Az ’50-es évek legendás manökenje nagyon más volt, mint az átlag nő: hosszú, karcsú nyaka miatt imádta a divatszakma »
- A bőr védőrétege bánja, ha így mosol arcot: a túl forró és a hideg víz sem tesz jót »
- Egyszerű és elegáns módja a farmer beszűkítésének, varrógép nélkül: ezt tedd, ha csak picit áll el a dereka »
- Kvíz: mennyire ismered Európa városait? Teszteld földrajzi tudásodat!
- A Dallas Pamelája a plasztikai beavatkozásai után: a 71 éves Victoria Principal friss fotókon
- Ő a 18 éves Gáspár Virág párja: bombázóvá fogyott Krisztián mellett
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- 10 kérdéses törikvíz az ötödikes tananyagból: tudod, mikor kötötték a vérszerződést?
A legtöbb bolygó, amely tartalmaz vizet, túl meleg ahhoz, hogy élni lehessen rajta, de a csillagoktól távolabbiak egy részét sűrűbb óceán alkothatja, és ott élet is lehet - közölte Molnár László csillagász az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
Mint mondta, a sok vizet tartalmazó bolygók hőmérséklete néhány száz és nulla Celsius-fok között van, de a csillagokhoz legközelebb talált bolygókon akár több ezer fok is lehet. A jelenleg ismert vízbolygók néhány száztól több ezer fényévre vannak a Földtől, jelentőségük leginkább az, hogy az új információkkal kontextusba helyezzék a saját Naprendszerünket - tette hozzá.

Ahhoz, hogy megtudják, hogy egy bolygó tartalmaz-e vizet, meg kell mérni, hogy mekkora és milyen nehéz a bolygó. Ezután ki lehet számolni a sűrűségét, és ha gyanús, akkor a csillagászok távcsövekkel figyelik, és modellezik azokat - mutatott rá a csillagász. Kitért arra is, hogy 1990 óta folyamatosan gyorsul az új bolygók felfedezésének üteme. Ennek az is az oka, hogy új, egyre fejlettebb távcsövekkel dolgoznak.
Egy néhány hete bemutatott tanulmány szerint olyan sok vízbolygó van a naprendszerünkön kívül, hogy még a tudósokat is nagy meglepetésként érte a felfedezés. A kutatás vezetője, Li Zeng szerint a Földnél nagyobb összes exoplanéta 35%-a vízben gazdag lehet, ezek atmoszféráját újgenerációs űrteleszkópokkal tervezik elemezni.
Kiemelt kép: NASA
Nézd meg ezt is - Ezek a bolygók a tenyeredben is elférnek
George Ioannidis mindig is rajongott a világűr iránt, ezért döntött úgy, hogy a planétákat kézzelfoghatóvá teszi saját maga és mások számára is.
OLVASD EL EZT IS!

- csillagászat
- naprendszer