50 állatot tart otthon a férfi, és egyik sem kutya vagy macska - Furcsa hobbi terjed
Ázsiában egyre elterjedtebb hóbort az egzotikus állatok tartása, akár a törvény megkerülésével is.
Egyre inkább növekszik a kedvtelésből tartott egzotikus állatok iránti kereslet Ázsia-szerte, és bár az élőállat-kereskedelem törvényi szabályozás alá esik ezekben az államokban is, a hatóságok nem tudják maradéktalanul betartatni az erre vonatkozó jogszabályokat.
Az állatvédő szervezetek egyhangúlag ellenzik, és kíméletlennek tartják a vadonból befogott vagy fogságban tenyésztett vadállatok birtoklását. Csak Kínában a nem hagyományos házi kedvencek tartása mindinkább a jólét státuszszimbólumává válik a városi ember szemében.
Rengeteget költenek egzotikus állatokra
Egy felmérés szerint 2018-ban a házi kedvencek kereskedelme 170,8 milliárd jüan - mintegy 6,78 billió forint - forgalmat bonyolított Kínában, ahol a városokban összesen mintegy 73,55 millióan tartanak állatot az otthonukban. A nem mindennapi kedvencek közül a hüllőfajok a legnépszerűbbek. Ám nemcsak ott, más ázsiai országokban is kelendőek az egzotikus állatok, akik sajnos nem tudnak tiltakozni az emberek hóbortja ellen.
Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- állatvilág
- madártan