2 alattomos módszer, amivel átverhetnek a bankban: ezekre nagyon figyelj!
Nem árt nyitott szemmel járni, ha pénzügyekről van szó.
Egy egyszerű folyószámla fenntartása nem tűnik költségesnek, pedig ha nem figyelsz, könnyen búcsút inthetsz akár súlyos ezreknek is havonta.
Az alábbi banki trükköknek sokan bedőlnek, és mivel ezek a trükkök nem ütköznek törvénybe, csak az ügyfél figyelmetlenségére építenek, a kevésbé szemfülesek megjárhatják miattuk.
Az apró betűs rész
Az ingyenes folyószámla valóságos mézesmadzag, ám nem árt egy kicsit belekérdezni a dolgokba, és elolvasni az apró betűs részt is, mert sokszor jóval több pénzed tűnhet el, mint amire számítasz. Ilyenkor ugyanis azzal trükköznek a bankok, hogy bizonyos funkciók valóban ingyenesek, ám az emiatt keletkezett veszteségüket más módon behajtják.
Ilyen lehet, ha az ingyenes utalás csak az internetes tranzakciókra érvényes, vagy ha a készpénzfelvétel csak bizonyos összegig díjtalan. Ezekre a lényeges apróságokra általában nem hívják fel a figyelmet, a prospektusokban nem szerepelnek kiemelt helyen, és esetleg csak akkor szerzel tudomást róluk, amikor már megtörtént a levonás.
Éppen ezért érdemes töviről hegyire elolvasni a szerződést, mielőtt bármit aláírsz, és a kétes pontokkal kapcsolatban feltenni a kérdéseidet, hogy később ne legyen félreértés.
Így spórolj havi 10 ezret!
Jó lenne félretenni egy kicsit, de fizetésemelésre nem számíthatsz? Van néhány ötletünk, hogyan spórolj!
Rejtett költségek
Egy folyószámla fenntartása sok olyan rejtett költséggel jár, amelyről a bank nem biztos, hogy külön tájékoztat, csak akkor lepődsz meg, amikor eltűnik a pénz a számládról. Nemcsak a tranzakciós díjjal kell számolnod, a legtöbb helyen az első év után már nem díjmentes a kártyahasználat, és a bizonyos időközönként kiállított új kártyáért is fizetni kell.
Ma már mindenféle extrát kérhetsz a folyószámládhoz, mint például a telebank, a netbank vagy az sms-értesítés pénzmozgás esetén. Ezekre azonban nem érdemes azonnal igent mondani, hiszen mindegyik külön-külön pénzbe kerül, ami összesen akár több ezer forint is lehet havonta. Mielőtt igénybe veszel egy szolgáltatást, kérj tájékoztatást az áráról!
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- közlekedés
- rablás