Úgy ragaszkodik édesanyjához a debreceni kismajom, mint egy csecsemő

A néhány hetes apella csuklyásmajom még hónapokig az anyja hátán csimpaszkodik majd.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Apella csuklyásmajom - Sapajus apella - született a Debreceni Állat- és Növénykertben. A kismajom öt hónap vemhesség után, július 17-én jött világra, és további kilenc hónapig még anyja hátán fog csimpaszkodni. Ez az állatfaj az Amazonas északi részén, azaz a Guyanák, Venezuela és Brazília között fordul elő. Robusztusabb testfelépítésű, mint más csuklyásmajmok, a szőrzete pedig durvább tapintású, hosszú farka vastagabb.

Habár számos élőhelyen képes megélni, a legfőbb elterjedési területei a trópusi esőerdők. Táplálékai között főleg a csonthéjas termések és egyéb gyümölcsök játszanak szerepet, de ezek mellett rovarokat, azok lárváit, tojásokat, madárfiókákat, békákat, gyíkokat és akár denevéreket is fogyaszt. Legfőbb ellenségei a ragadozó madarak és a macskafélék: utóbbiakat kövek dobálásával riasztja el. Nézd meg képeken, milyen cuki a debreceni bébi!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Infó: Wikipédia.

Ezt is szeretjük