4 jel, ami arra utal, hogy sikeres volt az állásinterjú
Nem bírod a feszültséget, és tudni akarod, visszahívnak-e? Íme, néhány jel, mely alapján joggal bizakodhatsz a pozitív elbírálásban.
Az álláskeresés önmagában is stresszes időszakot jelent, az a bizonytalanság pedig, melyet egy állásinterjú után érez egy adott jelentkező, kifejezetten idegőrlő. Szerencsére azonban vannak jelek, melyek okot adhatnak a bizakodásra, csökkentve ezzel a feszültséget. Ha a következőket tapasztalod az interjú során, érdemes pozitívan tekintened a jövődre.
Dinamikus, pörgős interjú
Nem jelent túl sok jót, ha az interjú döcögős, és úgy érzed, pusztán csak illendőségből és a szabálykövetés miatt teszik fel a kérdéseket, miközben az első benyomás, illetve már néhány mondat alapján véleményt alkottak rólad, és eldöntötték, nem te vagy az ideális jelölt.
Ellenben, ha a monoton szabványpárbeszéd helyett az interjún pörögnek, illetve egymásból következnek a kérdések és a válaszok, frappánsan és határozottan reagálsz, a dialógus során pedig viszonylag hamar megtaláljátok a közös hangot, elkönyvelheted, hogy sikeresen szerepeltél.
Hosszú beszélgetés
Ahhoz, hogy egy cég teljes mértékben felmérje a jelentkező szakmai hozzáértését, emellett emberi kvalitásaiba és elhivatottságának mértékébe is betekintést nyerjen, nem elég csupán öt-tíz perc, ezért nem ritka, hogy egy komoly interjú akár egy órát is igénybe vehet.
Ha pillanatok alatt, unottan végigpörgetik a legfontosabb kérdéseket, majd legalább ilyen monoton hangon búcsúznak el tőled, joggal gyaníthatod, hogy nem loptad be magad a HR-es szívébe.
Ugyanakkor, ha elég időt szánnak rád, és a lehető legnagyobb részletességgel kívánnak tájékozódni minden veled kapcsolatos dologról, nagy az esélyed rá, hogy nem ez volt az utolsó beszélgetésetek. Ugyanez igaz arra is, ha az alapos felmérés részeként a referenciáidat is szóba hozzák.
Személyes hangvétel
Az állásinterjú célja többek között az, hogy lássák, milyen ember vagy, és miként kommunikálsz, vagyis, hogy személyiségedről is levonják a megfelelő következtetéseket, miután szakmai múltadról az önéletrajzod segítségével már tájékozódtak.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Épp ezért fontos, hogy az interjú során ne keltsd negatív, gyanakvó, zárkózott, a kákán is csomót kereső leendő alkalmazott benyomását, annál inkább egy kedves, nyitott, közvetlen személyiség képét. Ha utóbbi sikerült, és jó benyomást gyakoroltál az interjúztatóra, azt a visszajelzéseiből is leszűrheted. A pozitív jelek közé tartozik a beszélgetés személyes, közvetlen és kedélyes hangvétele, vagy épp a nevetés, a mosoly és az érdeklődő tekintet.
A párbeszéden túl
Az előző jelek is igen pozitívak, azonban szinte nyert ügyed van, ha olyan konkrétumokra kérdeznek rá, mint hogy hogyan oldanál meg egy adott, a cég életében aktuális problémát, továbbá, ha az interjú nem csupán a beszélgetésre korlátozódik, de bemutatják a munkahelyet, körbevezetnek, esetleg - ha HR-es interjúztatott - bemutatnak leendő munkatársaidnak, illetve főnökeidnek is.
Mindez nem természetes velejárója egy felvételi beszélgetésnek, ugyanakkor azonban könnyen lehet, hogy az utolsó kör jelöltjeinek mindegyikével így tesznek. Tehát még nem könyvelheted el, hogy tiéd az állás - egészen addig, míg ezt konkrétan ki nem jelentik -, azonban biztos, hogy a legesélyesebb pályázók között vagy.
Volt már rossz tapasztalatod az állásinterjún?
OLVASD EL EZT IS!
- álláskeresés
- állásinterjú
5 kérdés az állásinterjún, mellyel elásod magad a cégnél
- álláskeresés
- állásinterjú
Ezek a leggyakoribb kérdések az állásinterjún
- baki
- karrier és siker