Pattanásos, mitesszeres arcra igazi szuperhatóanyag: a szalicilsav kitisztítja a pórusokat, hámlasztja a bőrt

A szalicilsav gyönyörűen kitisztítja a bőrt, és megszabadít a gyulladásoktól, pattanásoktól.

pattanas cover
Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A pattanásos, mitesszeres és zsíros bőr kezelése mindig nagy kihívás, nem könnyű megtalálni azokat a termékeket, amelyek segítenek kiegyensúlyozni az arcot. Fontos odafigyelni a táplálkozásra és a megfelelő vitaminbevitelre, az összetevők közül pedig érdemes olyanokat választani, amelyek kifejezetten gyulladáscsökkentő, tisztító hatással bírnak.

A szalicilsav igazi szuperhatóanyag, ha problémás bőrről van szó. Eláruljuk, miért ajánlott bevetni, és azt is, hogyan alkalmazd a látványos eredményért.

Így hat a szalicilsav

A szalicilsav vagy BHA, azaz béta-hidroxi sav a kémiai hámlasztók közé tartozik, általában növényi kivonatokból állítják elő, leggyakrabban a fekete fűzfa kérgéből. Az AHA-savakkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, részben ennek is köszönheti hatását. Erős gyulladáscsökkentő, antibakteriális tulajdonságokkal bír, képes behatolni a pórusok mélyére, és úgy tisztítja ki őket. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, elősegíti az újak képződését, de a felesleges faggyútól és a szennyeződésektől is megszabadít.

Csökkenti a pattanások pirosságát, segít eltüntetni őket, de a mitesszereket is szépen kezeli, sőt a megelőzésben egyaránt fontos szerepe van. Összehúzza a pórusokat, feszesíti a bőrt, tartós használattal pedig tisztább, egységesebb, frissebb bőrképet varázsol. Tökéletes választás azoknak, akik zsíros, aknés, problémás bőrrel rendelkeznek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Hogyan használd?

Tonikokban, krémekben és tisztítókban is megtalálható, de a legjobb, ha önmagában, szérumként választod. Ezek általában 0,5-2%-os erősség között mozognak, és amennyiben nem alkalmaztál még szalicilsavat az arcodra, ajánlott a 0,5%-ossal kezdeni. Először mindig teszteld a kézfejeden a terméket, ha pedig fél óra múlva sem tapasztalsz irritációt, kipróbálhatod az arcodon is. Először csak heti 2-3 alkalommal használd esténként az arctisztítás után, valamint a krém előtt, ha pedig semmilyen problémát nem okoz, később mindennap, reggel és este is bevetheted. 

Figyelj a bőröd jelzéseire, és ha úgy érzed, túlságosan szárítja, alkalmazd inkább ritkábban. Ha a hátadon is pattanásokkal küzdesz, arra a területre is nyugodtan felviheted. Más hámlasztókkal, bőrradírokkal ne használd, mert irritációt, szárazságot okozhatnak együttesen, és ügyelj arra, hogy ha rendszeresen alkalmazod a szalicilsavat, sose feledkezz meg a fényvédőről - még télen sem.

A D-vitamin-hiány jelei a bőrön

A D-vitamint a zsírban oldódó vitaminok közé soroljuk, ám ez valójában egy hormonelőanyag, és rendkívül fontos szerepe van az immunrendszer erősítésében. Napfényvitaminnak is hívják, mivel az UV-B sugárzás hatására a bőr is elő tudja állítani. A téli hónapokban sokaknál hiányállapot alakul ki, ám a legtöbben nem is tudnak róla. A nem megfelelő D-vitamin-szint pedig nemcsak gyakoribb betegeskedést, hanem bőrtüneteket is okozhat.

A D-vitamin-hiány 4 jele a bőrön: a pattanások és a felgyorsult bőröregedés is utalhat rá

Több bőrproblémát is okozhat a D-vitamin hiánya. Ezek a leggyakoribbak.

Elolvasom
Ezt is szeretjük