Mitől lesz sötét a hónalj bőre, és mit tehetsz, hogy halványabb legyen? A bőrgyógyász válaszolt
A hónalj bőrének hiperpigmentációja pár egyszerű trükkel csökkenthető. Így lesz halványabb a terület.
A hónalj bőrének hiperpigmentációja egyáltalán nem ritka jelenség, és a genetikán kívül számos egyéb tényező okozhatja. A bőr sötétebbé válását eredményezi többek között a helytelen borotválkozás, az irritáció, hormonproblémák, de bizonyos dezodorok és bőrbetegségek is.
Az elszíneződés a legtöbbször ártalmatlan, de ha mégis zavarónak találod, akár otthon is tehetsz ellene - azonban fontos az óvatosság. Bőrgyógyász árulta el, hogyan tehető világosabbá a terület.
A betegségek kizárása
Heather Woolery-Lloyd bőrgyógyász szerint első körben fontos, hogy kizárd a bőrbetegségeket! Ha kiütést, bőrpírt, viszketést, hámlást tapasztalsz, mindenképpen keress fel egy dermatológust, hogy orvosolni tudja a problémát! Hasonló tüneteket okozhat például az ekcéma, a pikkelysömör, bizonyos gombás fertőzések vagy allergia is.
Borotválkozás és dezodorváltás
A borotválkozás is sötétebbé teheti a hónaljat, főleg akkor, ha krém vagy hab nélkül csinálod. A szakértő azt javasolja, mindig használj ilyen terméket, és előtte hagyd hatni 15-20 percen keresztül, hogy felpuhítsa, előkészítse a bőrt! Cseréld gyakran a pengéket, mindig éleseket használj, így ugyanis megakadályozhatod, hogy kidörzsöljék a területet! De hozzátette: akár a nikkelallergia is okozhatja a gondot, ezért ha például egyes ékszerek, a nadrágod gombja vagy az övcsat irritál, érdemes erre is gondolni, a borotválkozást pedig más szőrtelenítési módszerre cserélni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A bőrgyógyász elmondta, a dezodor is lehet ilyenkor a ludas. A természetes izzadásgátlók gyakran nátrium-hidrogén-karbonátot, azaz szódabikarbónát tartalmaznak, mely sokaknál okoz hiperpigmentációt. A bennük található erős illatanyagok pedig allergiát, irritációt is kiválthatnak, ezért ajánlott ilyenkor kipróbálni a hipoallergén termékeket.
Hámlasztók és szérumok
A szakértő szerint a bőrradírokat a legjobb elfelejteni ebben az esetben, de a hámlasztókat nyugodtan bevetheted. A tejsav, a glikolsav és a szalicilsav remekül beválnak: eltávolítják az elhalt hámsejteket, megújítják és világosítják a bőrt. Hetente 2-3-szor alkalmazhatod őket.
Az eredetileg arcra tervezett, pigmentfoltok elleni szérumokat is felkenheted a hónaljadra, de mindenképp légy óvatos! Mivel itt vékony a bőr, érzékenyebb is, és jobban felszívódnak a kencék, ezért óvatosan kezdd az ápolást! Először csak hetente kétszer vigyél fel a szérumból, és csak akkor növeld a gyakoriságot, ha nem tapasztalsz kellemetlen mellékhatásokat!
Hogy használhatod még a dezodort?
Az izzadásgátlókat az emberek nagy része csak egy területen használja, pedig ennél jóval többre képesek. Megoldást jelentenek az összeérő combok okozta problémákra, de bevetheted őket a melltartód alá, a sarkadra, az orrodra és még jó néhány helyre. Arra viszont ügyelj, hogy lehetőleg alumíniummentes változatot használj, ha a következő trükköket alkalmazod!
Összeérő combokra és a melltartó alá kenve is csodaszer a dezodor - Nemcsak a hónaljadra használhatod
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek: Getty Images.)