Milyen gyakran kellene mosni a sálat? A bőrgyógyász szerint sokan túl ritkán teszik
Nem kívánt következményei lehetnek a bőrre nézve annak, ha valaki nem elég gyakran mossa ki a sálját.

- Fokozza a nőiességet, merész, de nem harsány: elég egy csipetnyi divatos fukszia, és nem maradsz észrevétlen »
- Élénk színek viselése 50 év felett: ultranőies kombinációk a legdivatosabb tónusokkal »
- Ragyogó és természetesebb hatású lesz a szőkített haj, besárgulás nélkül: hamvasító samponok árakkal »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Helyesíráskvíz: ironikus vagy irónikus? Tudod, hogy írjuk helyesen?
- Hogy néz ki egy női test több mint 50 kiló fogyás után? 8 nő előtte-utána képeken mutatta a változást
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Heather Locklear lányából szőke szépség lett: a 24 éves Ava le sem tagadhatná édesanyját
A dermesztő mínuszokban nem csak a vastag kabát alapdarab, hanem a meleg kiegészítők is. Szinte mindenki visel sapkát és sálat télen, a tisztításukra mégis kevesen ügyelnek csak igazán. Pedig, ha utóbbit nem mossa valaki elég gyakran, az kihat a bőr szépségére is.
A bőrgyógyászok szerint sokan nem is sejtik, hogy ez állhat a visszatérő problémáik mögött, pedig gyakran így van. Azt is elmondták, miért.
Bőrproblémákat okozhat a sál
Dr. Meryn Patterson bőrgyógyász és kozmetikus elárulta, hogy a sál alatt gyakran beizzad a bőr, nem tud eléggé lélegezni, ráadásul az állandó súrlódás sem tesz jót neki. Ezek azonban még önmagukban nem jelentenek akkora gondot, a kiegészítőre rátapadt szennyeződések viszont annál inkább. A darabra a mindennapos viselés során rengeteg kosz és baktérium kerül, nem is beszélve a verejtékről és a bőr felületéről származó olajokról. Ezek eltömítik a pórusokat, és folyton visszatérő, makacs pattanásokat, gyulladásokat okozhatnak.

Ezért is fontos a sálat is rendszeresen mosni. Persze, nem kell mindennap, de legalább kéthetente ajánlott. Már egy meleg vízben történő kézi öblítés is sokat segít, de a legjobb a kötött, nem gyapjúból készült darabokat 40 fokra a mosógépbe tenni, hogy eltűnjön az összes szennyeződés.

Calgon Hygiene Gél–Antibakteriális gél a mosógépek védelme érdekében
A Calgon Hygiene Gél ötvözi a vízkő elleni védelmet az antibakteriális összetevőkkel, így a mosógépben található baktériumok 99,9%-át elpusztítja.*
*EN13697 szerint tesztelve, 40°C vízhőmérsékleten végzett 60 perces mosáson
*Biocidok alkalmazásakor ügyeljen a biztonságra! Használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!

Promóció
A nyak tisztítása sem maradhat el
Nem csak a kiegészítőt szükséges azonban rendszeresen tisztítani, hanem a nyak bőrét is. Sokan elfeledkeznek erről a területről, és csak az arcukat törlik át lemosóval, ám ez nem elég, főleg télen. A bőrgyógyászok szerint ilyenkor a nyak és a dekoltázs bőrére is különös figyelmet kell fordítani, hogy megelőzhetőek vagy éppen eltüntethetőek legyenek az ott kialakuló pattanások. Makacs pöttyök esetén pedig a szakértők a szalicilsavas változatot javasolják erre a területre, mert ez fertőtlenít, de nem károsítja a bőrt, hanem segít megerősíteni a természetes védekező mechanizmusát.
Gyors, házi megoldások pattanásra
A konyhádban rengeteg olyan csodaszert találsz, mely megoldást jelent a különböző problémákra, mint például a száraz bőr vagy a kezdeti ráncok. Persze, a pattanások ellen is sok hatásos hozzávaló rejtőzik az otthonodban. Ezek a házi kencék egy éjszaka alatt tüntetik el a pöttyöket.
Fotók: Getty Images Hungary.