Vásárláskor amellett, hogy mindenki csinos és az alakján előnyösen mutató ruhára vágyik, az is cél, hogy minél tovább hordható, minőségi darabot sikerüljön beszerezni. És a legtöbben úgy is gondolják, hogy az üzletek nagy részében csak ilyeneket lehet kapni, de sajnos ez egyáltalán nem így van.
Nemcsak a luxusmárkákat utánzó hamisítványokkal kell ugyanis vigyázni, hanem a silány termékekkel is, melyekkel szinte bárhol, még akár a bevásárlóközpontok neves üzleteiben is találkozhatsz, nem kizárólag a kicsi, névtelennek gondolt boltokban.
Így ismerd fel a silány minőséget!
Ezekkel pedig nemcsak az a baj, hogy néhányuk látványra sem túl mutatós, és nem érik meg az árukat, hanem az is, hogy gyorsan, akár már az első felvétel vagy az első mosás után tönkre is mehetnek. Ezért is érdemes bizonyos apró részleteket mindig leellenőrizned a ruhán, amibe beleszerettél. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen a varrás, a cipzár vagy éppen a szegés: a következő képeken mutatjuk, mit nézz meg alaposan, mielőtt a pénztárhoz indulnál a kiválasztott darabbal.

A cipzár mérete mindig árulkodó: ha nem ér el a ruha végéig, de nem a dizájn miatt, akkor bizony rossz minőségű darabról van szó, és sokkal könnyebben ki is szakadhat.

Egy minőségi ruhadarab mindig tartja a formáját. Mielőtt megvennéd, húzd szét az anyagot, és ha nem ugrik vissza könnyen az eredeti méretre, akkor nem is érdemes beruháznod rá, mert gyorsan ki fog nyúlni.

De érdemes még valamit megfigyelni a cipzáron is. A minőségi ruhákon általában rejtett, és hasonló színű, mint az anyag. A legjobb pedig, ha fémből van, hiszen ez jóval tartósabb.

A ruhák szegélyét is nézd meg. A nadrágok, a szoknyák és az egész ruhák esetében négy centi az ideális, míg a felsőknél és a blúzoknál három. Ha egyáltalán nincs is, vagy csak bevarrták, még rosszabb a helyzet.

Ha a gomblyuk nem szépen eldolgozott, kiállnak belőle cérnaszálak, szintén gagyiról van szó, ráadásul abban is biztos lehetsz, hogy hamarosan kibomlik majd a varrás.

Mielőtt megvennéd, gyűrd meg a kiszemelt ruhát. Ha azonnal benne marad a gyűrődés, szintén nem minőségi darabról van szó, és ha megveszed, folyamatosan küszködhetsz majd vele.

A varrásnál is érdemes széthúzni egy kicsit az anyagot, mert ha már a boltban azt látod, hogy nem elég szoros, és nagyobb rések vannak a cérnaszálak között, biztos lehetsz benne, hogy gyorsan szét is szakadna.

De nemcsak a ruháknál, hanem a kiegészítőknél is érdemes figyelni. Ha egy táska itt-ott sötétebb, és a varrás színe eltérő, akkor szintén gagyit vettél a kezedbe.

Minden ruhadarabnál nézd meg a címkét is. A legjobb, ha olyanokat választasz, melyekben a műszál maximum 30%, a többi viszont pamut.

És az öveket is jól vizsgáld át. A nem elég kemény, össze-vissza csukló, eltérő színnel varrt vagy kopott csatú darabokra például semmiképp ne ruházz be.