Házi csodaszer a festéstől kiszáradt, töredezett hajra: pár csepp olaj kell bele
Heti egyszer kell a hajba masszírozni, és gyönyörűen életre kelti a sérült tincseket is.
A festett haj számára rendkívül fontos a megfelelő ápolás, hiszen a rákent vegyület borzasztóan igénybe veszi a szálakat. A festékben lévő ammónia jócskán megemeli a haj pH-értékét, aminek következtében a kutikula felválik. Ez a folyamat már önmagában roncsolja a hajat, még akkor is, ha öblítés után a kutikula visszaépül a helyére - a károsodás már megtörtént.
A peroxid még ennél is nagyobb károsodást okoz: amellett, hogy megfosztja a hajat eredeti színétől, borzasztóan ki is szárítja azt. Ettől a hajkorona szó szerint szénaboglyává válik. A jó hír, hogy egy bivalyerős, hidratáló pakolás rendszeres használata rengeteget segíthet a hajfestéstől roncsolódott haj állapotán.
Erősen regeneráló hajpakolás
A legerősebb házi hajpakolásokban jelen kell, hogy legyenek bizonyos olajok és egy-két jól megválasztott illóolaj. Fontos, hogy a hozzáadott olaj hidegen sajtolt legyen, nem finomított, mivel azok a hőkezelés miatt veszítenek értékes antioxidáns-, vitamin-, karotinoid- és polifenol-tartalmukból. Ezek azok az anyagok, melyek a roncsolt, száraz vagy töredezett hajat a leghatékonyabban regenerálják.
A növényi és illóolajok extrém ápoló és regeneráló hatásához híven a következő házi pakolás is tele van ilyen összetevőkkel.
- 1 evőkanál meggymagolaj - hosszú hajra 2 evőkanál
- 1 evőkanál kókuszolaj
- 2 csepp citrom illóolaj
- 2 csepp ylang-ylang illóolaj
- 1 csepp geránium illóolaj
Az összetevőket keverd össze egy tálban, majd masszírozd a frissen mosott hajba. A fejbőrbe intenzív mozdulatokkal, a hajvégekbe csak gyengéden, hogy ne súrlódjanak, mert durva dörzsölés hatására a szálak tovább sérülnek. Hagyd hatni az olajos pakolást minimum 20 percig, de, ha van időd, akár egy-két óráig is, majd samponnal alaposan mosd le, hogy a haj ne maradjon zsíros. Ezután a szokásos módon formázhatod a frizurádat, de az erős hőhatást érdemes kerülni, mert, ahogy a festék, ez is roncsoló hatással bír. Ezt a pakolást érdemes hetente egyszer használni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Hogyan hat a pakolás?
Okkal kell éppen ezeket az olajokat használni hozzá, mivel ezeknek van olyan hatása, amilyenre a megviselt hajnak szüksége van. A meggymagolajban és kókuszolajban található E-vitamin revitalizál, és táplálja a hajvégeket. Előbbinek pedig az illata is igen finom, édeskés. A citrom illóolaj fényessé teszi az élettelenné vált hajat. Az ylang-ylang és a geránium - ami a muskátlik rendjébe tartozó növény - illóolajok cseppjei hozzájárulnak a sejtek regenerálásához, ezért hatnak különösen gyógyítóan a sérült hajvégekre. Ráadásul az ylang-ylang szintén isteni illatú összetevője a pakolásnak.
Olajokkal a narancsbőr ellen
Illóolajjal a narancsbőr ellen is hatékonyan fel lehet venni a harcot, ha megfelelő módszerrel masszírozod a bőrbe. Alábbi cikkünkben elmondjuk, mely illóolajok a leghatásosabbak, valamint szakértő mutatja meg, hogyan érdemes a bőrbe masszírozni őket, hogy valóban úgy hassanak, ahogy várod tőlük.
Kivasalja a narancsbőrt, eltünteti a göröngyöket: így masszírozd a bőrbe a házi keveréket
Mutatjuk a leghatékonyabb illóolaj-keveréket, illetve azt, hogyan masszírozd magad, hogy eltűnjön a narancsbőr!
ElolvasomA cikk az Adrienne Feller és a Femina.hu együttműködésével készült.
OLVASD EL EZT IS!
- turmix
- antioxidáns