Nemcsak a szívinfarktust előzi meg, de erős ránctalanító is: a meggymagolaj csodás hatásai

A meggymagolaj különleges hatással bír, ha a bőrödre kened, de szájon át fogyasztva súlyos betegségektől is megvéd!

cseresznye csesze
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A kozmetikában előszeretettel használják az egyes gyümölcsök magjainak kivonatát, ha az öregedésgátlás a cél. Valamivel elterjedtebb a szőlőmag- és a gránátalmamag-kivonat alkalmazása a ránctalanító krémekben, de a meggymag kivonata csakugyan különleges erővel bír.

Az ebből készült illóolajnak rendkívül jótékony hatása van, mind a bőrápolásban, mind az egészségmegőrzésben. Magas antioxidáns-tartalmának köszönhetően megvédi a bőrt és a szervezetet a szabad gyököktől - azoktól a káros molekuláktól, melyek rongálják az egészséges sejteket. 

A meggymagkivonat bőrre gyakorolt hatása

A meggymag kivonata, melyből az olaj is készül, igen magas E-vitamin-tartalommal bír. Ennek köszönhetően amellett, hogy hidratálja a bőrt, feszesíti is azt, mivel rugalmassá teszi a benne futó erek falát. Emellett serkenti a bőr vérkeringését, és erősen regeneráló: ennek köszönhető többek között a meggymagolaj öregedésgátló hatása

Éppen ezért számos kozmetikum összetevői között megtalálható a meggymag kivonata. Ha kedvenc arcápolódba belekeversz néhány csepp meggymagolajat, hosszútávon igen sokat teszel a bőröd fiatalon tartásáért.

50 ml krémben nyolc-tíz cseppet keverj el rendesen, ilyen kis adagolásban elég sokáig ki is tart majd a meggymagolajkészleted. A kapott keveréket minden este legalább fél órával lefekvés előtt masszírozd gyengéden az arc, a nyak és a dekoltázs bőrébe, hogy megvédd az öregedéstől és a szabad gyököktől. Előtte mindenképp tisztítsd meg, és tonizáld a bőrödet.

Lapos hasad és fiatalos arcbőröd lesz, ha ezt iszod reggelente - 1 pohár elég

Anyagcsere-serkentő és antioxidánsokkal teli turmixot mutatunk!

Elolvasom

Az egészségre gyakorolt hatása

meggymagolajnak nemcsak antioxidáns-, de flavonoidtartalma is rendkívül magas. Ez azt jelenti, hogy antikarcinogén, azaz rákmegelőző és gyulladáscsökkentő hatása is van, ezért igen hasznos a szájon át történő fogyasztása is. Emellett jelentősen javítja a szívfunkciók működését, és csökkenti az infarktus kialakulásának kockázatát, valamint kedvezően hat a keringési rendszerre.

Kutatások bizonyítják, hogy a szervezetben lévő gyulladások olyan krónikus betegségekhez vezethetnek, mint a szívbetegség. Egy 2012-ben közölt tanulmány szerint a meggymagkivonat rendszeres fogyasztása csökkenti a szervezetben lévő gyulladásokat, és megelőzi azok kialakulását. Egy magyar kutatócsoport pedig 2013-ban arra jött rá, hogy a meggymagolaj pozitív hatással van a hiperkoleszterinémiás szívre, azaz védi a szívet a zsíranyagcsere zavaraitól.

2015-ben egy olyan orvosi kutatást adtak ki, mely bizonyítja, hogy a meggymagkivonat védi a szívet az ischaemiás - érelzáródásos - betegségektől. A meggymagkivonat hatását vizsgálták az ischaemiából gyógyulók esetében is, és arra jutottak, hogy megfelelő koncentrációban ez a hatóanyag csökkenti a kamrai fibrilláció és a tahikardia - gyors szívverés - előfordulását a szövődmények között. A meggymagkivonat rendszeres fogyasztása továbbá felgyorsítja a szívbetegségből való felépülést, és csökkenti az esetleges szívinfarktus súlyosságát. 

Ezt is szeretjük