Így nem megy tönkre pár alkalom után a nejlonharisnya: nem mindegy, hogyan mosod, és hogy húzod fel
Néhány apróságra oda kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy többször is viselhess egy harisnyát.
Bár a harisnya az őszi-téli szezon egyik nélkülözhetetlen kiegészítője, az is biztos, hogy sokaknak meggyűlik vele a baja. Számos darab már az első néhány viselésnél kilyukad, a legrosszabb esetben pedig természetesen a munkanap közepén fut fel, amikor persze senkinek nincs ideje, lehetősége újat venni.
Nehéz olyan harisnyát találni, ami igazán strapabíró, és akár több hónapon keresztül is bátran hordható. A vásárlásnál érdemes jó minőségű, vastagabb változatokat választani, de otthon is tehetsz azért, hogy tovább tartson a darab. Ezeket a trükköket érdemes bevetned, ha nem akarsz mindig másikat vásárolni.
Fagyaszd le, miután megvetted!
Valóban bizarrul hangzik, de ha hosszan tartó harisnyára vágysz, a kibontás után az legyen az első dolgod, hogy beteszed a csap alá, majd a fagyasztóba egy lezárható zacskóban. Ha leöblíted hideg vízzel, kicsavarod, aztán lehűtöd, akkor a hőmérséklet egy kicsit megszilárdítja, stabilabbá és strapabíróbbá teszi a szálait, így pedig meghosszabbítja az életét.
Így húzd fel
A harisnya sokszor a felhúzásnál szakad el, ezért nagyon kell figyelni közben. Vegyél le minden ékszert, nehogy beleakadjanak, és a körmeidre is figyelj, mert ha egy kicsit is be vannak szakadva, vagy nincsenek simára reszelve, gyorsan búcsút mondhatsz a darabnak. Nyúlj bele az egyik lábszárába, óvatosan görgesd fel a kezedre úgy, hogy ökölbe szorítod az ujjaidat, majd helyezd a lábujjaidat a lábrészébe a varráshoz, és húzd fel a térdedig, aztán ismételd meg a folyamatot a másik lábadon. Ha megvagy, óvatosan húzd tovább felváltva a derekadig, végül pedig ellenőrizd, kényelmes-e, a helyén vannak-e a varrások, valamint a sarok- és derékrész.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Figyelj a mosásra és a szárításra!
A harisnyát is kell mosni, de nagyon nem mindegy, hogyan teszed ezt. A legjobb, ha kézzel öblíted ki langyos vízben, hogy a legkevésbé sérülhessen az anyag, a mosógépes tisztítás ugyanis megviselheti, és akár be is akadhat a dobba vagy a többi ruhadarabba. A szárítás során semmiképp ne tegyél rá csipeszt, inkább terítsd ki valahova úgy, hogy ne húzódjon, ne nyúljon. Radiátorra se tedd, mert a forró hőmérséklet miatt deformálódhatnak a szálak.
A tárolás is okozhatja a vesztét
Hatalmas hiba, ha a melltartók vagy a bugyik között tárolod a harisnyákat, a fehérneműk fémrészletei, sőt még az erősebb anyagból készült csipke is beleakadhat a szálakba, és kihúzhatja, kilyukaszthatja őket. Érdemes egy külön helyet találni nekik, esetleg rekesszel elválasztani őket, illetve tárolódobozba tenni, és egyenként szépen felcsavarva elpakolni.
Praktikus trükkök a téli csizmákhoz
Nem kell feltétlenül méregdrága spray-kre, ápolókra költened ahhoz, hogy víz- és kosztaszítóvá tedd a csizmádat, vagy éppen megújítsd, még fényesebbé varázsold az anyagát. Sőt, csúszásgátlós talpat is pillanatok alatt csinálhatsz pár technika bevetésével. A következő házi módszerek megoldják a leggyakoribb téli cipőgondokat: életmentő tippeket mutatunk, amiket neked is ismerned kell.
9 filléres házi trükk, hogy ne csússzon a csizma, és ne legyen sáros: életmentő tippek télre
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek: Getty Images.)
OLVASD EL EZT IS!
- harisnya
- öltözködés