
Hajmosó szappan: 3 érv, ami mellette szól - Megérett a sampon a cserére
Több szempontból is hasznos lehet a hajmosó szappan: a fejbőrnek, a hajnak és a környezetnek is jobb, mint a sampon.


Ha egy ideje foglalkoztat a környezetvédelem, és igyekszel a mindennapokban zöldebb megoldásokat keresni, bizonyára már kipróbáltad az ecetet vízkőoldásra vagy öblítő helyett, és tisztában vagy a szódabikarbóna előnyös tulajdonságaival is.
Itt az ideje, hogy ne csak a háztartási munkák, de a szépségápolás terén is változtass kicsit a megszokott gyakorlaton. Próbáld ki a hajmosó szappant!
Vegyszermentes hajmosó szappan
A drogériákban kapható samponok többsége felületaktív anyagokat, szilikont tartalmaz - számos egyéb nem kimondottan természetes összetevő mellett. A felületaktív anyagok - például tenzidek - képesek leoldani a szennyeződéseket a hajról és a fejbőrről, ám legtöbbjük szárító, irritáló hatással bír, továbbá gyorsabb zsírosodást okozhatnak.

A szilikonról tudjuk, hogy csillogóbb lesz tőle a haj, ugyanakkor szárítja is azt. Ezért az ezt tartalmazó samponok használata következtében idővel megtöredezhetnek, seprűssé válhatnak a tincsek. A hajmosó szappanok jó része nem tartalmaz vegyszert, legtöbbjük természetes olajokból - például kókusz, olíva, teafa -, gyógynövényekből áll. Habzásukat általában nem felületaktív anyagoknak, hanem a ricinusolajnak köszönhetik. Persze, ezek esetében is mindenképp ellenőrizni kell az összetevőlistát a vásárlás előtt, mert előfordulhat, hogy egyes termékek tartalmaznak káros anyagokat.
Kiválthatod vele a balzsamot
Mivel olajban gazdag természetes szerekről van szó, használatukat követően puhábbak, fényesebbek lesznek a szálak. A hajat és a fejbőrt nem szárítják, hanem ápolják, így a száraz korpát is csökkenthetik. Ha pedig szeretnéd még jobban óvni a fürtjeidet, a tavaszi-nyári időszakban - ha csak lehet - hanyagold a hajszárítót, vagy vess be egy szuper házi pakolást.
Nem termelsz szemetet
Unod az aprócska fürdőszobában a kád szélén sorakozó flakonokat? Vagy utazáskor rendre azt tapasztalod, hogy megint túl sok a cuccod, és nem bírod behúzni a bőrönd cipzárját? Szeretnéd kímélni a környezetet? A hajmosó szappan további előnyei közé tartozik, hogy kis helyen elfér, és nem marad utána kidobandó flakon, vagyis használata során nem termelsz szemetet.
A cikk az ajánló után folytatódik
-
Három Swarovski® kristállyal díszített nyaklánc10 590 Ft
-
Türkiz cirkóniával díszített ovális ezüst ékszerszett15 900 Ft
-
Swarovski® kristályos Eiffel tornyos nyaklánc7 990 Ft
-
Cirkóniával díszített ezüst karika fülbevaló5 550 Ft
-
Rák ezüst horoszkópos nyaklánc6 990 Ft
-
Édesvízi igazgyöngy szett színes cirkóniával díszítve29 900 Ft
-
Háromszínű négyes fonatú ródiumozott ezüst nyaklánc 50 cm21 900 Ft
-
Cirkónia kristályos angyalszárny medál ezüst nyaklánccal14 990 Ft
-
Rózsaszín és fehér Swarovski® kristályos nyaklánc14 290 Ft
-
Rock and Roll szív alakú fülbevaló8 490 Ft
-
Krémfehér édesvízi igazgyöngy nyaklánc féldrágakövekkel14 990 Ft
-
Királykék Swarovski® kristályos nyaklánc pillangókkal11 090 Ft
-
Vasmacska cirkóniával ezüst nyaklánc6 490 Ft
-
Helló nyár nyaklánc15 900 Ft
-
Virágos szív cirkóniával ezüst ékszerszett18 900 Ft
Így használd a hajmosó szappant!
Használatához habosítsd fel a szappant a tenyeredben, majd kend bátran a benedvesített tincsekre, és dörzsöld át őket. Alaposan, körkörös mozdulatokkal masszírozd át vele a hajadat és a fejbőrt is. Hagyd rajta pár percig, aztán dörzsöld át újra, és bő vízzel öblítsd le. Ha szükségesnek érzed, ismételd meg az egész folyamatot.
Azzal tisztában kell lenned, hogy a hajadnak és a fejbőrödnek is át kell állnia a hagyományos samponhasználatról a hajmosó szappanra. Ehhez általában két-három hétre van szükség. Ha ennyi idő után nem sikerült megbarátkoznod vele, érdemes még egy próbát tenni egy másfajta típussal, hiszen ma már számos hazai manufaktúra készít hajmosó szappanokat.
Sörös hajmosás
Bizonyára hallottál már a sörös hajmosás jótékony hatásairól. A következő képeken egy fiatal lány mutatja meg, milyen eredménnyel járt.
Képek: Getty Images.