Így vidd fel a gyantát, hogy alaposan kitépje a szőrt: 5 trükk, hogy sokáig puha és selymes legyen a bőr

Érdemes odafigyelni néhány apróságra a gyantázás előtt, közben és után. Vesd be ezeket a trükköket a tartósan puha, sima bőrért.

Gyantázás otthon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A gyantázás elsőre egyszerűnek tűnik, de egyáltalán nem mindegy, hogyan csinálod otthon. A hosszan tartó, teljesen sima bőrért ugyanis sok dologra oda kell figyelni.

Fontos az elő- és utóápolás, de az sem mindegy, hogy viszed fel a gyantát, vagy milyen irányba téped le a csíkokat. A következő trükköket vesd be, ha azt szeretnéd, hogy alaposan, tőből kitépje a szőrt, és extra selymes végeredményt kapj!

Gyantázás otthon

Figyelj a szőr hosszúságára!

Ahhoz, hogy igazán jól kitépje a szőrt a gyanta, ideális esetben meg kell várni, hogy körülbelül egy centiméteresre nőjenek meg a szálak, de 5-6 millimétertől már nekiállhatsz, ha nem akarsz sokat várni. Arra is figyelj azonban, hogy az sem jó, ha túl hosszúra hagyod őket: a másfél centis szőrt például sokkal fájdalmasabb eltávolítani, és nem is garantált ilyenkor a teljesen sima eredmény.

Hámlassz!

Gyantázás előtt 1-2 nappal érdemes bőrradírral, kesztyűvel vagy speciálisan erre a célra kifejlesztett kefével hámlasztani a bőrt, és megszabadulni az elhalt hámsejtektől. Ez segít a szőrbenövésen, fellazítja a bőrt, és nagyban hozzájárul ahhoz, hogy extra selymes legyen a terület a szőrtelenítés után. Ügyelj azonban arra, hogy ne dörzsöld túl erősen a bőrt az irritáció elkerülése érdekében.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Tisztítsd meg a bőrt!

Mielőtt belevágnál a gyantázásba, mosd meg alaposan lágy szappannal vagy kímélő tusfürdővel azt a részt, amit szőrtelenítenél, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, az olajokat vagy az izzadságot. Így jobban tapad majd a gyanta a szálakhoz, és a szőrbenövés esélyét is lecsökkentheted. Tisztítás után töröld meg óvatosan, majd hagyd teljesen megszáradni.

Így vidd fel és húzd le a gyantát

A gyantát mindig a szőrnövekedés irányával megegyezően vidd fel, és figyelj arra, hogy alaposan befedje a szálakat. Kövesd a terméken található leírásokat a száradással kapcsolatosan, és mindig a szőrnövekedés irányával ellentétesen húzd le a csíkokat, méghozzá gyorsan, úgy, hogy közben a másik kezeddel enyhén kifeszíted a bőrt.

Fontos az utóápolás

Ha kész vagy, érdemes nyugtató, tápláló krémmel bekenned az érintett területet. Léteznek kifejezetten szőrtelenítés utáni ápoláshoz kifejlesztett termékek, de egy aloe verás, körömvirágos vagy kamillás testápoló is tökéletes erre a célra. Ha pedig egy kis teafaolajat is tartalmaz a kence, akkor egyszerre gondoskodsz a fertőtlenítésről is, mellyel megelőzheted a gyulladást és a szőrbenövést.

Házi módszerek szőrtüszőgyulladás ellen

A nem megfelelően tisztított borotva is okozhatja a gyulladt dudorokat, de néhány betegség, köztük a cukorbetegség is hajlamosító tényező lehet. Szerencsére azonban a fájdalmas jelenség gyógyulási folyamatát jócskán fel lehet gyorsítani néhány házi módszerrel, amiket azonban kevesen ismernek.

Hamar eltűnik a fájdalmas, gyulladt szőrtüsző ezzel a házi szerrel - Bevált módszerek, amik gyorsan hatnak

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images.)

Ezt is szeretjük