Képeken a történelem legbizarrabb cipői - Járni sem lehetett bennük, mégis hordták őket

Elképzelni is nehéz, hogy tudtak ezekben mozogni az emberek, mégis népszerűek voltak a történelem során. Elképesztő lábbeliket mutatunk.

Bizarr cipők a történelemben

Ma is rengeteg meglepő cipőkreációt látni főleg a modellek és a sztárok lábán, a dizájnerek ugyanis néha bizony képesek olyan darabokat alkotni, amik nemcsak hogy csúnyák, de még járni is alig lehet bennük. Ez azonban nem csak a modern világban van így.

Már a Krisztus előtti korokban is bőven akadtak elképesztő lábbelik, melyekről nehéz elképzelni, hogy rendszeresen hordták őket az emberek, pedig így volt. 

A történelem legbizarrabb cipői

A történelem során voltak olyan cipők, melyekben első ránézésre szinte megmozdulni sem lehetett, mégis viselték őket. Néhányukat egyszerűen divatból, néhányat a társadalmi megkülönböztethetőség miatt, néhányat pedig a környezeti nehézségek elhárítására találtak fel. Bármelyikről is volt szó azonban, az nem kétség, hogy a következő lábbelik nagyon bizarrul festenek.

A paduka szandálokat már az ókori Indiában is viselték, sőt modernebb változataikat a mai napig hordják az emberek. Egyszerű, a láb formáját követő változatok is léteztek, de a magasabb rangúak különleges alakúakat viseltek.
Fotó: Wikimedia Commons/Daderot
A minőségi fából, elefántcsontból vagy fémből készült paduka szandálokat a magasabb rangúak hordták, a hinduizmusban és a buddhizmusban ezeket, illetve lábnyomaikat szentnek tekintik.
Fotó: Wikimedia Commons/Daderot
Ez a kenura emlékeztető cipő valójában egy namaskin, ami nagyjából a gumicsizma ősi, koreai változatának tekinthető. Azért hordták, hogy megvédjék a lábukat az esőtől és a sártól. Már a Kr. e. 200-as években viselték az emberek.
Fotó: Instagram/batashoemuseum
A magasított talpú chopine cipők már az ókorban felbukkantak, majd a 15. századtól lettek újra népszerűek egészen a 17. századig, főleg Velencében. Ekkor már nemcsak azért hordták őket, hogy bőrük ne érjen semmihez a csatornázatlan, szemetes utcákon, hanem azért is, mert egyre divatosabbnak számítottak
Fotó: Wikimedia Commons/Göran Schmidt/Styltsko/Skoklosters slot
A kissé elefántformára hajazó kothornos cipők az ókori görög színházakban hódítottak. A színészek hordták őket, hogy magasabbnak tűnjenek.
Fotó: Twitter/museum_Penza
A brutálisan magas kabkab papucsok az 1800-as évek Törökországában voltak nagyon népszerűek. A fürdőkben viselték őket, hogy ne csússzanak meg a vizes padlón, és a magas státuszt szimbolizálta. Minél előkelőbb volt valaki, annál nagyobb talpú darabot akart viselni.
Fotó: Instagram/britishmuseum
Több mint 200 évvel ezelőtt a nőknek csak oldalnyeregben illett lovagolni, ehhez találták ki ezt a papucsot, ami Peruból származik.
Fotó: Instagram/batashoemuseum
Ez a lila selyemmel díszített fémpapucs egy örmény nőé volt, aki családjával a 20. század elején vándorolt Szíriába.
Fotó: Instagram/britishmuseum
Ez a fából készült szandál egy kenyai szultáné volt a 19. században. Hogy hogyan maradt meg a lábán járás közben, azt nem teljesen értjük.
Fotó: Wikimedia Commons/Brooklyn Museum Collection
A francia férfiak a 20. század elején gyakran ilyen cipőket faragtak ki egyetlen fadarabból, hogy szerelmüknek ajándékozzák őket hűségük és szeretetük jeléül. Minél hosszabb volt az orr, annál szenvedélyesebbek voltak a készítő érzései.
Fotó: Instagram/batashoemuseum

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük