A legatékonyabb természetes izzadásgátlók

A természetes szerek bőrbarát megoldást nyújtanak a testszag és verejtékezés megszüntetésére.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Bizonyára már nagyon sok kozmetikai készítményt kipróbáltál a verejtékezés és a testszag megszüntetésére. Az izzadásgátlók a verejtékmirigyek működését fogják vissza, a dezodorok pedig a szagokat semlegesítik vagy fedik el. Előfordulhat azonban, hogy a te esetedben egyik kozmetikai termék sem vált be.

Szerencsére rengeteg egyéb lehetőség áll a rendelkezésedre, főleg, ha a természetes megoldásokat részesíted előnyben. Gondoltad volna, hogy a különféle olajok és fűszernövények, az ecet vagy szódabikarbóna mind nagyszerűen elbánnak a testszaggal? Tegyél egy próbát, megéri!

Természetes szappanok

Az izzadtságnak valójában nincs szaga, de ha a bőrön marad a verejték, a benne tenyésző baktériumoknak nagyon is van. Stressz, szexuális izgalom és egyes betegségek hatására, vagy peteérés idején a verejtéktermelés fokozódhat, de léteznek olyan emberek, akik bármit tesznek, jobban izzadnak, mint az átlag.

Ha te is közéjük tartozol, a probléma orvoslására válassz valamilyen dezodoráló, teafaolajjal készült vagy antibakteriális szappant, így még mosakodás után is hatékony védelmet élvezhetsz a baktériumokkal szemben.

Figyelj jobban a hónalj és a lágyék területének ápolására, ahol a legsűrűbben fordulnak elő az úgynevezett apokrin mirigyek, amelyek zsírt és fehérjét tartalmazó váladékot termelnek, és lebomlásukkor nem kívánt testszagot idéznek elő. Általában is hatásosabb, ha illatosított tusfürdő vagy szappan helyett természetes alapanyagokból készített terméket vásárolsz, szerencsére ezeket már minden drogériában beszerezheted.

Ecet, szódabikarbóna és varázsmogyoró

Az ápoltsághoz hozzátartozik, hogy rendszeresen epiláld vagy borotváld a hónaljadat. A szőrzet ugyanis fokozza a testszagot, mivel felfogja az izzadságot, és ezáltal kedvező környezetet jelent a baktériumok szaporodásához. Nem szeretnénk lebeszélni kedvenc izzadásgátló dezodorodról, de ha ennek használata mellett úgy érzed, szükséged lenne még valamire, bevetheted a jól ismert házi szereket.

Hintőpor helyett használj szódabikarbónát vagy kukoricalisztet, amelyek nagyszerűen felszívják a nedvességet. A szódabikarbóna ráadásul a testszagot okozó baktériumokat is elpusztítja. Napközben vattával kenj egy kis ecetet a hónaljadra, hogy az említett baktériumok szaporodását megakadályozd, de semmiképpen sem borotválás után, mert rettentően csípni fog.

Ugyanez vonatkozik a bioboltokban kapható varázsmogyoró-folyadékra is, amit tetszőleges gyakorisággal közvetlenül a bőrödre spriccelhetsz, vagy vatta segítségével is felvihetsz. A frissítő, kellemes illatú folyadék valóban varázslatos: szárító és dezodoráló hatású is egyben.

Íme, a legerősebb baktérium- és vírusölő növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Illatos olajok és citromlé

A teafa, a levendula, a fenyő és a borsmenta illóolaja hatékonyan pusztítja a baktériumokat, ráadásul mindegyiknek igen kellemes illata van. A közkedvelt kerti fűszernövény, a zsálya baktériumölő és izzadásgátló hatása is jól ismert. Bátran használd a gyógynövényboltokban kapható tinktúrát vagy hígított olajat.

Előfordul, hogy bizonyos olajok allergiás reakciót váltanak ki, ezért használat előtt mindig végezz bőrpróbát egy kis felületen! Ha irritációt okoz a kiválasztott termék, inkább ne alkalmazd!

A citrusfélék leve szintén hatásos. Savasabbá változtatja a bőr pH-értékét, így a testszagot okozó baktériumokat is képes elpusztítani. Kenj egy kis citromlevet a bőrödre, majd itasd szárazra, és nincs több szag, csak illatos bőr.

Izzadást csökkentő étrend

Ha izzadékony vagy, nem mindegy, hogyan étkezel. Egyél sok spenótot, fehérrépát és kelkáposztát, mert klorofillban gazdagok, így képesek megszüntetni a verejtékezéskor jelentkező erős szagot. Vásárolhatsz klorofilltablettát is, amelyet moszatból, őszi árpából, kék vagy zöld algából és más növényekből állítanak elő.

A petrezselyem szintén szagtalanító tulajdonságokkal rendelkezik. Rágcsálj el néhány szál petrezselymet, vagy gyógyteát is készíthetsz belőle. Áztass egy teáskanál felaprított friss petrezselymet öt percig egy csészényi forrásban lévő vízbe, hagyd egy kissé lehűlni, és idd meg!

A hársfatea szintén jó választás lehet, mert elősegíti a szervezet salakanyag-kiválasztását, és a verejtékezéskor fellépő erős szag ellen is hatásos. Ezek a természetes módszerek önbizalmat adnak: hiszen ha erősen izzasztó helyzetbe kerülsz, akkor sem kell félned a kellemetlen szagoktól!

Cikkünk az 1001 otthoni gyógyír című könyv segítségével készült, mely a Reader's Digest Kiadó gondozásában jelent meg.

Ezt is szeretjük