Házi, citromos hecsedlilekvár: a nagyi így tette el a csipkebogyót
Az ősz és a tél értékes termése a csipkebogyó, főzz belőle isteni lekvárt, ahogy nagyszüleink is tették!
A csipkebogyót begyűjtheted magad is, csak az a lényeg, hogy a forgalomtól távol szedd a C-vitaminban nagyon gazdag, antioxidáns termést. Lassan megcsípi a dér is, tehát lehet beszerző körútra indulni. Bár macerásabb elkészíteni, mint sok lekvárt, az íze kárpótol majd a munkáért. A birsalmától még finomabb lesz, és gyorsabban sűrűsödik.
Hecsedlilekvár
Hozzávalók
- 2.5 kg csipkebogyó
- 80 dkg cukor
- 1 db citrom
- 1 db birsalma
Elkészítés:
Fontos, hogy csak puha csipkebogyókat használj a lekvárhoz. Ha szükséges, inkább pihentesd egy-két napig tálcán. A fekete végét, a rajta maradt szárrészt vágd le, alaposan mosd meg, majd tedd egy lábosba. Önts rá annyi vizet, amennyi jól ellepi. Főzd forrástól számítva egy óráig, közben többször kevergesd meg, mert könnyen leragad. Botmixerrel pépesítsd, majd passzírozd át egy erősebb harisnyán, ha szükséges, akár kétszer is. Ezt sajnos nem lehet megúszni, mert a bogyóban található kis szőrök miatt élvezhetetlen lenne az eredmény.
Mérd le a pépet, és egy kiló masszához 50-60 dkg cukrot számíts. A csipkebogyópépet, a lereszelt birsalmát, a citromlevet és a cukrot keverd el, majd főzd 30 percig. Ha elég sűrű a lekvár, töltsd alaposan elmosott, csírátlanított, felforrósított üvegekbe. Zárd le jól, majd tedd plédek közé, és hagyd egy-két nap alatt a száraz dunsztban kihűlni.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció