Így készül a házi savanyú káposzta
A házi savanyú káposzta ősszel és télen az egyik legfontosabb vitaminforrásunk lehet.
Régen a házi savanyú káposzta eltevése nagy családi eseménynek számított. Vonj be te is egy-két segítő kezet a munkálatokba! Érdemes nagyobb mennyiséggel, legalább 20 kilóval kezdeni. Fontos, hogy hidegen tárold majd.
Házi savanyú káposzta
Hozzávalók 8 személyre
- 20 kg káposzta
- 70 dkg só
- 6 g köménymag
- 6 g bors
- 4 paprika
- 3 g babérlevél
- 2 alma
Elkészítés:
A káposztákat tisztítsd meg, szedd le a sérült, barna leveleiket, vágd félbe őket, távolítsd el a torzsákat, majd gyaluld le. Néhány szép levelet tégy félre, ezekkel béleld ki a hordó alját. Rakj le 8-10 centi magas káposztaréteget. Jól szórd meg sóval, ízlés szerint keverj hozzá köménymagot és borsot, helyezz rá szeletelt pirospaprikát és babérlevelet, majd alaposan nyomkodd át. Ezt kisebb mennyiség esetén végezheted kézzel, egy fa segítségével, ha több káposztát teszel el, taposhatod is. Addig nyomkodd, amíg a sótól levet nem ereszt.
Majd újabb adag káposzta jön a fűszerekkel, utána pedig ismét a döngölés. Ezt egészen addig csináld, amíg el nem fogy a káposzta. A végén, ha nem lepi el a lé, önts rá vizet. Rakj a tetejére szeletelt almát vagy birsalmát. Végül egy lavórral nyomd le az egészet, helyezz bele nehezéket, és terítsd le egy nagy konyharuhával. Tedd a hordót 18-22 fokos helyiségbe, majd egy-két hét múlva mehet hidegebbre, ott pihentesd három hétig. Amikor a káposzta megérik, nyersen, főzve, süteményhez egyaránt használható.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció