Tilos egyszerre használni őket: 6 tisztítószer, ami balesetet és mérgezést okozhat együtt

Akár az egészségre veszélyes vegyületek is keletkezhetnek.

Tisztítószerek együtt

Takarítás során a nehezen tisztítható felületek és a makacs foltok sok bosszúságot okoznak az embernek, aki a kudarcos eredmény láttán már mindent hajlandó lenne kipróbálni a tisztaság érdekében.

Hiába szerez be azonban hatékony tisztítószereket, vegyítésükkel mindig nagyon óvatosan kell bánni, a rossz kombinációban ugyanis erősen maró hatásúak lehetnek, de akár mérgező gázok is felszabadulhatnak. Carolyn Forte, a Good Housekeeping Institute laboratóriumi igazgatója néhány nagyon veszélyes párosra hívta fel a figyelmet.

Lefolyótisztító és lefolyótisztító

Hiába óriási a dugulás, a legreménytelenebb helyzetben sem szabad kétféle lefolyótisztítót önteni a csövekbe. A legtöbbjük ugyanis olyan erős vegyületekből áll, hogy keveredésük akár égéses, robbanásos reakciót is okozhat, ami tönkreteszi az egész vízvezetéket.

Jobb a természetes módszerekkel próbálkozni először, ha pedig nem működnek, akkor is csak egyetlen terméket szabad használni a lefolyóban. Sikertelenség esetén még mindig célravezetőbb egy szakembert hívni, mint tönkretenni a csöveket.

Hipó ammóniával vagy ecettel

A hipót egyetlen más tisztítószerrel sem szabadna összekeverni, de ammóniával együtt különösen veszélyes, hiszen párosuk légutakat roncsoló, mérgező klóramin vegyületet termel. Az ammónia megtalálható több tisztítószerben is - bár főként az ablaktisztítókban jellemző, mindig jobb megnézni a címkén feltüntetett összetevőket.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A hipó és az ecet kombinációjáról erős fertőtlenítő hatás lenne feltételezhető, ez viszont nagyon nem így van. A két anyag reakciója már kis mennyiségben is veszélyes, súlyos légzési problémákat és szemirritációt okozó klórgázt termel.

Alkohol és hipó

A fehérítő hatású hipó és a denaturált szesz vegyítése ugyancsak rendkívül balesetveszélyes, hiszen a kombináció irritáló és mérgező hatású kloroformot hoz létre, majd a levegő hatására mérgező foszgén és sósav keletkezik. A biztonságos takarítás érdekében a hipót a vízen kívül sosem szabadna mással összekeverni.

Az ecet biztonságos használata

A háztartási szerrel nagyon szép eredmény érhető el a fürdőszobában. A következő módszerek pedig nem is veszélyesek az egészségre nézve.

Fényes csaptelep, csillogó kád és vízkőmentes csempe: 7 trükk ecettel, hogy ragyogjon a fürdő

Ecettel a teljes fürdőszobát tisztává varázsolhatod.

Elolvasom

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük