Így szagtalanítsd a szemetest: ezt kell beledobni, hogy ne büdösödjön be!

Szagtalanítani és illatosítani is lehet a szemetest: így csináld!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A szemetes körül terjengő kellemetlen szag korántsem csak nyáron lehet probléma, a meleg lakásban egész évben ugyanolyan gyorsan képesek megromlani az élelmiszer-maradványok, emellett nem lehet általános tanácsként javasolni a szemetes gyakoribb ürítését sem, hiszen ha például valaki egyedül él, erre ritkábban van szükség.

Fontos, hogy olyan gyorsan romló élelmiszereket, mint például a nyers hús maradéka, ne tegyél csomagolás nélkül a szemetesbe, emellett vidd ki hamarabb akkor is, ha főként más szerves anyagok, például gyümölcsök, zöldségek maradékát dobtad bele.

A szemetes továbbá akkor is áraszthat idővel kellemetlen szagot, ha élelmiszer-hulladékot nagyobb mennyiségben nem is dobtál bele, elég lehet hozzá akár egy üres tejeszacskó vagy éppen egy joghurtospohár is.

Ha szagtalanítani szeretnéd a szemetest, mosd át vízzel, majd szódabikarbónából készített súrolószerrel - a szódabikarbónához adj annyi vizet, hogy sűrű pasztát kapj -, végül töröld szárazra.

A szemetes környékét mindemellett - bármilyen furcsán hangzik is - illatosítani is lehet, amihez már az is elég, ha egy illóolajjal átitatott vattapamacsot teszel mellé, vagy éppen dobsz bele, amelynek erős aromái ráadásul a rovarokat, például a hangyákat is képesek távol tartani.

Filléres csodaszer a háztartásban

Az ecet nem csupán ételkészítéshez jó, hiszen az egyik legsokoldalúbb háztartási szer. Szagtalaníthatsz ezzel is, de még számos más módon is felhasználhatod!

Filléres csodaszer a háztartásban: 8 probléma, amin segít az ecet

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük