Nyárra eltűnhet a híres magyar épület: hirtelen egy 76 éves néni lett a tulaj
Kiderült, mikorra sikerülhet lebontani a pécsi magasházat.
- Izgalmas és nőies a tavaszi divat legsikkesebb párosa: így viseld csinosan a szaténszoknyát kötött pulóverrel »
- A szuper nőies francia konty a megoldás, ha nincs sok időd rendbe szedni a hajad: könnyen elkészül »
- 4 öltözködési hiba, ami slampossá teszi a megjelenést: ezek a fazonok nem passzolnak össze »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
Jövő év nyarára már el is tűnhet a több mint két évtizede lakatlan és a napokban bontásra ítélt, 25 emeletes pécsi magasház - mondta a tulajdonos La Torre 2008 Ingatlanfejlesztő Kft. képviselője az MTI-nek.
Hosszú Zoltán hangsúlyozta: mivel a felszámolás alatt álló cégnek nincs pénze, a munkálatok akkor kezdődhetnek meg, ha a pécsi önkormányzat a hitelezők kifizetése érdekében meghirdetett nyilvános licit keretében megszerzi az épületet, illetve megkapja a kormánytól a bontáshoz ígért anyagi támogatást.
Panelházak terén nemcsak Magyarországon problémás a helyzet. Kattints ide, és nézd meg azokat, melyeknél a hazai épületek sokkal szebbek!
Hozzátette, hogy a ház ez év végén, jövő év elején a városé lehet, és 2014 nyarán már egy üres telket láthatnak az arra járók.
A magasház egy 76 éves néni egyszemélyes tulajdona
Hosszú Zoltán szólt arról, hogy az eredetileg a spanyol Milton-csoport érdekeltségébe tartozó La Torre az ő 76 éves édesanyja egyszemélyes tulajdonába került a közelmúltban.
Magyarázata szerint a magasházzal kapcsolatos probléma megoldására közös akarat van a városban, a siker érdekében pedig rendkívül fontos a gyorsaság, az, hogy a cég képviselői olyan helyi emberek legyenek, akik azonnal elérhetőek, és képesek kommunikálni, együttműködni a hatóságokkal.
Hangsúlyozta, hogy a cég megvásárlásához nem kaptak különösebb megbízást, a lépéssel mindössze a folyamatot kívánták segíteni, az új tulajdonosnak ebből semmiféle anyagi előnye nem származik.
1 milliárdba is kerülhet a bontás
A Baranya Megyei Kormányhivatal arra hivatkozva, hogy a magasház veszélyessé vált, október végén rendelte el az épületbontást, melyre fél évet adott a tulajdonosnak.
- A határozat pontosan rögzíti a tulajdonos kötelezettségeit, így az építmény bontása a szomszédos területeket és épületeket nem veszélyeztetheti, és nem sértheti a természet, valamint az épített környezet értékeit - hangsúlyozta Hargitai János kormánymegbízott.
Veszélyforrások otthon
Nemcsak egy omladozó, lakatlan épület lehet veszélyes, saját otthonodban épp úgy jelen vannak kockázatok. Nézd meg a videót!
Az MTI-nek az ingatlanról korábban nyilatkozó Maros József építőmérnök, statikus azt mondta, a magasház bontása és elemeinek, törmelékeinek elszállítása 1 milliárd forintba is kerülhet, de úgy tűnik, ez az egyetlen esély az üresen álló házzal kapcsolatos probléma megoldására.
Sokan kételkednek abban, hogy hosszú életűek lesznek a magyar panelházak. Kattints, és tudd meg, van-e rá okuk!
Véleménye szerint a magasház különösebb veszélyhelyzet kialakulása nélkül lebontható. A 80 méter magas épület 20 ezer tonnányi vasbetonból épült, ez mintegy 1500 vagonnyi törmeléket jelenthet. Az építőmérnök szerint nagyobb mennyiségű veszélyes anyaggal nem kell számolni, a törmelék hulladéklerakóban elhelyezhető, de mivel ez sokba kerül, érdemes megfontolni a hasznosítását.
A panelházakhoz nem feltétlenül kell nyomasztó hangulatnak társulnia. Kattints ide, és nézz meg néhány lakberendezési ötletet!
Kép: hu.wikipedia.org, Csörföly D.
OLVASD EL EZT IS!

- fiatal
- kutatások
Még mindig a szüleivel lakik a fiatal felnőttek nagyobb része

- állami támogatás
- lakásvásárlás
Még nem vagy 35? Egy állami támogatás, ami neked is jár

- kormány
- rezsicsökkentés