Házi muslicaűző, ami az ételnek sem árt: a konyhában csak ezt használd!
A konyhában ne vegyszerezz, inkább készíts természetes muslicacsapdát!
A közönséges vagy ecetmuslica bosszantó rovar: amint érett gyümölcsöt hagy az ember az asztalon, muslicák százai teremnek körülötte.
A konyhában és a kamrában, az elfogyasztásra szánt ételek környékén érdemes kétszer meggondolni, hogy vegyszerrel próbálod-e elriasztani a nemkívánatos rovarokat. Itt sokkal inkább a házi, természetes megoldások javasoltak, melyekből szintén lehet nagyon eredményeseket találni.
Almaecetes csapda
Az almaecet, különösen a szűretlen változat igazi muslicavonzó folyadék. Összegyűjtheted őket, ha egy pohárba öntesz egy picit, majd a pohár szájára befőttes gumival egy folpackot erősítesz.
Erre fogpiszkálóval vagy tűvel szúrj lyukakat, végül tedd ki az asztalra a kritikus helyre, például a gyümölcsök közelébe. A muslicák nem tudnak majd ellenállni az ecet illatának, viszont kijönni már nem tudnak a pohárból. Bár nem túl esztétikus megoldás, hatékony.
Ecet és mosogatószer
Az előző módszer egyszerűsített változata is hasznos lehet: ehhez csak egy kis tálkára van szükség, némi gyümölcsecetre és pár csepp mosogatószerre. Tedd a tálkába az ecetet, csöpögtess bele mosogatószert, majd tedd ki az asztalra fedetlenül! A cseppek megakadályozzák, hogy a muslicák elrepülhessenek, így azok szó szerint az anyag rabjaivá válnak.
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció
Papírkúp gyümölccsel
Ha van a háznál gyümölcs vagy legalább gyümölcshéj, ebből is gyárthatsz muslicafogót. Egy kis pohárba vagy palackba önts gyümölcsecetet, majd tedd bele az érett gyümölcsdarabot.
Ezt követően egy papírt csavarj össze, formázz belőle egy tölcsért, és tedd a nyílásba, a keskenyebb végével lefelé. A muslicákat ez a módszer is bevonzza, de ki már nem tudnak repülni. Az ecet egyébként bármelyik receptben helyettesíthető vörösborral is.

















