Ez az 5 leggyakoribb mosási hiba, ami nemcsak fertőzést, de bosszankodást is okoz
A helyes mosás nem is annyira egyszerű.
A mosógép ugyan tisztává varázsolja a ruhákat, de a víz és a használt szerek együttesen ártani is tudnak az anyagnak, ha rosszul alkalmazzák őket. A mosás nem tűnik bonyolult műveletnek, de több ponton lehet bakizni, mint gondolnád.
Ráadásul ezek nem csak a ruhák anyagára lehetnek rossz hatással, de akár az egészségre is.
A mosógépet is tisztítani kell
Ha a mosógépeden van tisztítóprogram, azt havonta egyszer érdemes lefuttatni, mert a dob nedves közeg, ahol könnyen elszaporodhatnak a baktériumok, és akár a penész is felütheti a fejét. Ha pedig nem tiszta a dob, a ruha is büdös és koszos maradhat. Maga a mosás sajnos a mosógép belsejét nem takarítja ki, így, ha nincs tisztítóprogramod, időnként tölts a dobba ecetet és vizet, majd hagyd állni egy napon át, közben néha forgatva a dobot.
Mivel mosol?
Sokan egyáltalán nem használnak antibakteriális öblítőt, pedig ez, főleg egy betegség után, kifejezetten fontos lenne ahhoz, hogy minden kórokozó eltűnjön az anyagból. Ráadásul ezek a szerek alacsonyabb hőfokon is hatnak, és a mosógépet is tisztítják.
Gyakori hiba az is, hogy túl sok mosószert tesznek a ruhákhoz, pedig, ha a víz nem tudja kimosni az anyag szálai közül a vegyszert, a friss mosás megbüdösödhet. Nemcsak a mosószerrel, a fehérítővel is érdemes mértékkel bánni, ha túl sokat használsz, kilyukadhat az anyag. A törölközőket pedig ne mosd vízlágyítóval, mert megszűnhet a nedvszívó képességük. Használj helyette inkább ecetet.
Mit mosol?
Sokan nem nézik meg mosás előtt a ruhában található cédulát, melyen fel van tüntetve az ajánlott hőfok és az egyéb speciális kívánalmak sora. A gyapjú és a finom ruhaneműket például nem ajánlott 40 foknál melegebb vízben mosni, mert nemcsak kiszöszölődhetnek, de a szálak össze is zsugorodhatnak. 40 fokon különben is takarékosabban működik a mosógép, így ezt a hőfokot érdemes tartani, hacsak nincs szó makacs foltokról vagy komoly tisztítást igénylő textilekről - például törölköző és fehérnemű.
Kifordítva a mosógépbe
Ugyan a külső foltokat úgy tudod a legjobban eltávolítani, ha nem fordítod ki a ruhát, de a legtöbb esetben, ha nem makacs foltokkal küzdesz, érdemes kifordítva a mosógépbe tölteni a holmikat. A pulóverek is kevésbé szöszölődnek ki, a nyomott pólókról pedig később jön le a minta.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Telerakott dob
A ruháknak kell a mozgástér, hogy mindenütt egyenletesen érhesse őket a víz és a mosószer. Ha túlzottan megrakod a mosógépet, és nem tudnak benne forogni az anyagok, ha mosókapszulát használsz, nem oldódik fel rendesen, emellett a ruhák nem lesznek elég tiszták, és a víz sem tudja annyira átjárni őket, ezért mindig legyen annyi hely, hogy a két öklöd még beférjen a gépbe.
Cipőmosás mosógépben
Néhány cipőt nyugodtan betehetsz a mosógépbe, és nem lesz semmi baja. Feltéve, hogy megfelelő technikával látsz neki a kitisztításuknak. Mutatjuk, hogyan tarthatod tisztán és épen a lábbelijeidet.
A képek forrása: Getty Images Hungary.