
Tízezres bírságot is kaphatsz: mit tegyél, ha rosszkor jön a kéményseprő?
Ráfizethetsz, ha nem engeded be a kéményseprőt.

Egy eltömődött kémény akár életveszélyes helyzetet is teremthet, ezért a kéményseprők látogatását nem szabad félvállról venni.
Ha szeretnéd utóbbit a lehető legkisebb költséggel megúszni, akkor a következőket kell tenned!
Kötelező tájékoztatás
A kéményseprők látogatásuk előtt minimum nyolc nappal kötelesek az ingatlantulajdonosokat tájékoztatni jövetelükről. Az előírás szerint a többlakásos, illetve többszintes épületben a kapualjon, míg családi házas övezetben utcasarki plakát formájában kell értesíteniük az ott lakókat az ellenőrzésről.
Amennyiben ebben az időpontban nem jutnak be a lakásba, azaz nem tudják elvégezni az ellenőrzést, akkor címre szólóan új időpontot adnak meg a második ellenőrzés céljából, ekkor még plusz költség felszámolása nélkül.
Azonban, ha a második kiszálláskor sem sikerül elvégezni feladatukat, a közszolgáltatás díjával megegyező pótdíjat számolnak fel az ingatlantulajdonosnak. A fővárosi közszolgáltatás díjairól ide kattintva tájékozódhatsz.
Ha a fővárosban élsz, célszerű a FŐKÉTÜSZ Kft. oldalára regisztrálni, ugyanis a honlapon lehetőség van előzetes e-mailes és sms-értesítést kérni az ellenőrzésről.
Ha nem jó az időpont
A jogszabály kimondja, hogy az előre ütemezett feladatok miatt az ingatlantulajdonosoknak nincs lehetőségük, hogy saját maguk válasszák meg a kéményellenőrzés időpontját, viszont ha az első két időpont nem megfelelő számodra, lehetőséged van az egyedi megrendelésre, amit azonban szolgáltatási és kiszállási díj terhel. Az egyedi megrendeléshez külön formanyomtatvány kitöltése szükséges, amelyet az illetékes kerületi kirendeltségen vagy a FŐKÉTÜSZ Kft. Műszeres Szolgáltatási Osztályán kell kitöltve, aláírva leadni, illetve nekik lehet ugyanígy, beszkennelt formában elektronikusan továbbítani.
Ha a második időpont esetében sem tartózkodtál otthon, 30 napon belül igénybe kell venned a szolgáltatást, fontos tudni továbbá, hogy ha a kéményseprők másodszor is csak zárt ajtót találnak, a közszolgáltatónak kötelessége ezt jelenteni az elsőfokú tűzvédelmi hatóságnak, amely végül akár több tízezer forintos tűzvédelmi bírsággal is sújthatja az ingatlan tulajdonosát.
-
Színjátszó fehér opálos és cirkónia kristályos ékszerszett19 990 Ft
-
Cirkónia kristállyal díszített édesvízi igazgyöngy nyaklánc négyszög foglalattal14 900 Ft
-
Oroszlán ezüst horoszkópos nyaklánc6 990 Ft
-
Csepp alakú cirkóniával és édesvízi igazgyönggyel díszített ezüst nyaklánc13 900 Ft
-
Ezüst nyaklánc M betűs medállal7 490 Ft
-
Ezüst angyalszárny medál cirkónia kristályokkal8 900 Ft
-
Rózsaszín és fehér Swarovski® kristályos nyaklánc14 290 Ft
-
Rózsaszín csillogó Swarovski® kristályos szett9 190 Ft
-
Fehéren ragyogó Swarovski® kristályos ékszerszett11 090 Ft
-
Édesvízi igazgyöngy fülbevaló fehér és kék cirkóniával díszítve13 900 Ft
-
Cirkóniával díszített ezüst karika fülbevaló5 550 Ft
-
Helló nyár nyaklánc15 900 Ft
-
Ezüst nyaklánc világoskék cirkóniával díszített ovális medállal7 650 Ft
-
Vasmacska cirkóniával ezüst nyaklánc6 490 Ft
-
Rák ezüst horoszkópos nyaklánc6 990 Ft
Csak munkaidőben
Jogosan merül fel a kérdés, hogy a kéményseprők miért csak 8 és 16 óra közötti időpontban tudnak kiszállni, hiszen az átlagember is nyilvánvalóan munkában van ilyenkor. A válasz persze lehetne az, hogy azért, mert nekik is ez jelenti a munkaidejüket, ám ez nem ennyire egyszerű. Mivel a kéményellenőrzés csak megfelelő fényviszonyok mellett végezhető, vagyis a padlásterek, kéményjáratok, tetőjárdák kizárólag ilyenkor közelíthetőek meg biztonságosan, érthető, hogy a szakemberek csak ebben az időintervallumban tudnak kiszállni a házhoz. További információt a témában ide kattintva találsz.
OLVASD EL EZT IS!

- felújítás
- társasház