Itt a legolcsóbb Magyarországon a fűtés: egy nagyszerű megoldás
Az ország legviccesebb nevű településén példaértékű módon oldják meg a fűtés problémáját.
- Sikkes és nőies lesz a szetted, ha a természet színeit viseled, amikre rákattant a divat: színes, de mégsem harsány »
- Ezt tedd, hogy dúsabbnak tűnjön és legyezőszerű legyen a szempillád: nem a több réteg festék a megoldás »
- A 46 éves Angelina Jolie szép bőrének titka rém egyszerű: a megfelelő hidratálásban és a fényvédőben hisz »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Oszvald Marika lánya 43 évesen lett anya: Krisztinának a 11. lombikja lett sikeres
Hazánkban Pornóapátiban létesült elsőként biomassza-falufűtőmű. A beruházás célja a hagyományos rossz hatásfokú és rossz tüzelési jellemzőjű kis kazánok kiváltása volt a családi házaknál, szabályozott, jó hatásfokú távfűtéssel.
Ezzel a példaértékű beruházással a falu közössége utat szeretett volna mutatni a hazai lehetőségek maximális kihasználásához. A fűtőmű 2005 óta üzemel.
Hogy lehet biomasszával fűteni?
A faapríték-tüzelésű fűtőmű a faluközpont mellett helyezkedik el, 3600 négyzetméter önkormányzati tulajdonon. A kazánházban két 600 kW hőteljesítményű biomasszakazán üzemel. A távhőellátáshoz használt távfűtővezeték hossza 2400 méter. A fűtőmű a faluban lévő családi házak és közintézmények fűtését biztosítja.
A fűtés úgy történik, hogy a hő a távvezetékeken jut el az épületek falánál telepített hőközpontokba. A tüzelőberendezések fűtésére többnyire a helyszínen készített aprítékot használják. A fűtőművet olyan építményben helyezték el, amelyben a kazánház és a tüzelőanyag-tároló, illetve a siló is helyet kapott.
A legszigorúbb uniós normáknak is megfelel
A fatüzelésű fűtőberendezés sok éves fejlesztési munka eredménye. A tüzelőberendezés a tűzálló falazatú égőtérből, az utóégető kamrából, valamint a meleg vizes hőcserélőből áll. Ez a felépítés kielégíti a legszigorúbb európai normákat is, sőt, a 23/2001. KÖM-rendelet határértékeit is, ami a legszigorúbb az Európai Unióban.
A tüzelőberendezéshez szükséges tüzelőanyagot a kazán mellett lévő silóban tárolják. A falazott silóból rakodógéppel a napi tárolóba töltik át a szükséges mennyiséget. A napi tárolóból automatikusan történik a tüzelőanyag transzportálása a tüzelőberendezéshez. A tüzelőberendezés automatikus üzemeltetését a tüzelő mellé telepített készlettárolóval biztosítják.
A fűtőmű éves szinten 6900 GJ-nyi biomassza-energiájával a hagyományos - rossz, 50% alatti hatásfokú -, szilárd tüzelésű kiskazánokkal fűtött családi házak, illetve közintézmények fűtését biztosítja. A falufűtőmű környezetre és társadalomra gyakorolt hatása is jelentős, mert használata kényelemes, magas komfortfokozatú, üzemeltetése gazdaságos, munkahelyeket teremt, emellett a faluközösség összetartozását is erősíti. Te hiába fűtesz, szökik a meleg a lakásodból? Íme, az okok!
Te mivel fűtesz?

Kiadja a CSER Kiadó.
A könyv ára 3196 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.