Pár ezer forintos eszköz, amivel spórolhatsz a fűtésszámlán - Így működik a hőtükör fólia

A hőtükör fólia olcsó, szinte láthatatlan, és melegen tartja a lakást.

Hőtükör fólia
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A téli hónapokban minden háztartásban aktuális kérdés a fűtési költség, különösen az energiaárak 2022-es jelentős növekedése óta. Ha szeretnél spórolni a fűtésen, természetesen az elavult nyílászárók cseréje, illetve az épület hőszigetelése a leghatékonyabb megoldás.

Egy átlagos otthon a teljes hőmennyiség 10-15%-át veszíti el az ablakokon keresztül, a szigeteletlen falakon át pedig egy családi ház hővesztesége akár 30%-os is lehet. Ha azonban egyelőre nincs komolyabb felújítási keret, akkor érdemes apróbb trükköket bevetni: ilyen például a hőtükör fólia.

Így működik a hőtükör fólia

A hőtükröt alkalmazzák tetőszigeteléshez, illetve padlófűtéshez is, ám elterjedt formája az is, hogy egyszerűen csak a radiátor mögé teszik. A radiátor mögötti falfelületen ugyanis egy szigeteletlen ház esetében jelentős a hőveszteség. Ha esetleg van kedved hőkamerával bemérni a radiátor mögötti falszakasz külső hőmérsékletét, könnyen kiderülhet, hogy akár több fokkal is magasabb, mint máshol. Annak érdekében, hogy a radiátorból származó hő a szoba felé, ne pedig kifelé áramoljon, érdemes beszerezni pár ezer forintért egy méretre vágható polietilén hablemezt hővisszaverő fóliával.

A hőtükör fólia segít visszaverni a hőt, mely amúgy csak a falat érné. Egyenletesen tartja a fűtött helyiség hőmérsékletét, minden irányban közel azonos mértékű lesz a hőleadás. Segítségével egyfelől energiát takaríthatsz meg, másfelől növeled a lakás komfortérzetét.

Így tedd fel a hőtükröt

Barkácsáruházban vagy fűtéstechnikai szaküzletben könnyen beszerezhető eszközről van szó, melyet akár helyben méretre is vágathatsz, ha nem akarsz vele otthon vacakolni. Úgy érdemes számolni, hogy a radiátor méreténél egy centiméterrel kisebb legyen - így esztétikusabb lesz, nem fog kikandikálni a fűtőtest mögül.

Ha van lehetőség rá, a legjobb leszedni a radiátort, hiszen így jobban hozzáférsz a mögötte lévő falfelülethez. De ha nincs, az sem gond, csak egy kicsivel több kézügyességet igényel. A hőtükör felrakásához használhatsz kétoldalú ragasztót: két-három csíknyi ragasztószalagot tegyél fel a hőtükör hátuljának széléhez, majd távolítsd el a szalagról a védőfóliát. Ezt követően csúsztasd be a hőtükröt fényes felével a radiátor felé. Ha kézzel nem tudod felsimítani a falra, egy seprűnyél hasznos lehet. Igyekezz minél alaposabban dolgozni, hogy sokáig fenn maradjon, és segítsen megőrizni az otthon melegét.

Így tartsd a meleget a fűtés feltekerése nélkül - 4 tipp, amivel spórolhatsz a fűtésszámlán

Nem fogsz fázni otthon, ha bevetsz néhány egyszerű és olcsó praktikát, amik segítenek bent tartani a meleget.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.) 

Ezt is szeretjük