Mire jó a gyertya a háztartásban? Hagymaszeletelésnél és ajtónyikorgásnál is hasznos
Filléres csodaszer, ami nemcsak hangulatos fényt teremt a lakásban.

- A 64 éves Sharon Stone testhezálló ruhákban mutatta meg csodás alakját: kivillantotta formás lábait »
- 5 szuper nőies frizura 60 év felett, ami dús hatást garantál: inspiráló fazonok, melyek a vékony szálú hajból is kihozzák a maximumot »
- Ezt idd, ha zsírégető edzést folytatsz: omega-3 zsírsavakban és vitaminokban gazdag smoothie, ami eltelít, mégis segíti a fogyást »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Átmennél most a földrajzérettségin? 10 kérdés, amire tudni kellett a választ
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- 121 kilóról indult, 45 kilót fogyott CICO-diétával az édesanya: így néz ki most a kétgyerekes Colleen
Talán nincs is olyan háztartás, ahol ne kallódna elvétve egy-egy használt vagy új gyertya, netán mécses. Ez nem meglepő, hiszen számos olyan helyzet adódhat az életben, amikor a gyertyaláng a leghasznosabb találmánynak bizonyul.
Ám az apró tárgy jóval több, mint egy meditációs eszköz vagy az áramszünet megmentője: több, a háztartásban rendszeresen felbukkanó problémára is megoldást nyújthat. Ráadásul fillérekért beszerezheted bármelyik boltban. Az alábbiakban végigvesszük, mi mindenre jó a gyertya.
Mire jó a gyertya a háztartásban?
Régóta nyikorog az ajtó, te pedig már majdnem beleőrülsz az idegesítő hangba? Ezt a helyzetet tökéletesen orvosolhatja a gyertya, pontosabban a viasz síkosító hatása: szereld le az ajtót a zsanérokról, fogj egy gyertyacsonkot, és dörzsöld be a fogópántokat, illetve a velük érintkező fémfelületeket. Helyezd vissza, és éld tovább nyugodtan az életed!
Ha a tolóajtó vagy -ablak nehezen csúszik, és gyakran akadozva nyílik és csukódik, segíthetsz rajta gyertyával. Tisztítsd meg az eszköz belső oldalát, ahol a sínek haladnak, majd dörzsöld be a felületét gyertyacsonkkal.

Ki ne futott volna már bele olyasmibe, hogy a szövetszálaktól vagy bármi egyébtől elakadt a cipzár a ruháján? Itt sem kell feltétlenül cserét ejteni: elég lehet, ha a cipzár fogait átdörzsölöd egy használaton kívüli, de jó állapotban levő fogkefével, majd vékonyan bekened méhviasz gyertyával.
Ha a legközelebbi hagymaszeletelésnél gyertyát gyújtasz, elkerülheted, hogy csípje a szemed, a láng ugyanis semlegesíti a hagymából felszabaduló illóolajokat, vagyis többé nem kell könnyezéstől tartanod.

Calgon Hygiene Gél–Antibakteriális gél a mosógépek védelme érdekében
A Calgon Hygiene Gél ötvözi a vízkő elleni védelmet az antibakteriális összetevőkkel, így a mosógépben található baktériumok 99,9%-át elpusztítja.*
*EN13697 szerint tesztelve, 40°C vízhőmérsékleten végzett 60 perces mosáson
*Biocidok alkalmazásakor ügyeljen a biztonságra! Használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!

Promóció
Az átlagember fejében talán meg sem fordulna, de mécsesekkel még a kreatív ételkészítés is működik! A következő videóban megnézheted, ahogy a felhasználó tűzhely nélkül megoldja élelmezési problémáit. Merthogy tükörtojást és melegszendvicset is készített magának.
Tíz dolog, amire jó a befőttes gumi: nemcsak a konyhában hasznos
A befőttes gumi egy kis fantáziával sokoldalú eszközzé válhat a háztartásban. Lehet vele rögzíteni, szelektálni, de csúszásmentessége is hasznossá teszi. A konyhában és azon kívül is tarthatsz belőle néhányat kéznél, hiszen meglepően hasznos kis eszköz a mindennapokban.
Képek: Getty Images Hungary.
OLVASD EL EZT IS!

- takarítás
- konyha
5 házi trükk folyékony viasszal: a konyhától a fürdőszobáig

- újrahasznosítás
- ötlet