Hány fokon kell mosni a törölközőt és a fehérneműt? Íme, a jó megoldás

Nem vagy biztos benne, mit hány fokon kell mosni?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Azoknak, akik nem gyakorlottak a mosás területén, sok gondot okozhatnak a különféle programok és hőfokok a mosógépen, emellett szinte nincs olyan, aki ne követne el a hibákat az elején, ennek pedig ne látná kárát egy-egy kedvenc darabja.

Ha nem vagy biztos abban, mit hány fokon érdemes mosni, íme, a leggyakoribb javaslatok. Így biztos, hogy minden ruha tiszta lesz, nem fakulnak ki, illetve mosódnak egybe a színek, emellett a rezsiköltségeket sem emeled meg feleslegesen.

Mosás 30-40 fokon

A gépben 30 fokon bármit kimoshatsz, kivéve az olyan kényes anyagokat, mint például a tiszta selyem, melyet tanácsos inkább kézzel mosni.

A sötét mosásokhoz, a farmerokhoz például, ha nem túl piszkosak, elég a 30-40 fok, fontos továbbá, hogy a kényesebb dolgokat, például az ingeket, a blúzokat és a melltartókat se mosd ennél magasabb hőfokon. A gyapjúholmikat szigorúan csak 30 fokon szabad mosni, emellett ügyelj rá, hogy a műszálas ruhákat se mosd 40 fokosnál melegebb vízzel dolgozó programmal, ugyanis attól könnyen besárgulhat az anyag.

Mosás 60-90 fokon

Ha egy ruha nem túl piszkos, csak épp használtnak érzed, és nem szívesen veszed fel újra, nem érdemes magas hőfokon mosni, ha azonban komolyabb tisztításra van szükség, a legtöbben bevetik a 60 fokos mosást. Ezt nyugodtan alkalmazhatod pamut ruhák esetében, ha azok nem eresztik a színűket, illetve fehérek.

Ha nem túlzott mértékben szennyezettek, a fehérneműket, a zoknikat, a törölközőket és az ágyneműt is elég 60 fokon mosni. A 90 fokos, komoly fertőtlenítő hatással rendelkező mosásba érdemes olyan ruhadarabokat tenni, melyek nem eresztik a színüket, viszont nagyon piszkosak, például agyonhasznált edzőruhát, munkásruhát vagy épp az olajfoltos konyharuhákat.

Filléres folttisztító csodaszer, ami minden háztartásban ott van

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nem árt azonban tudni, hogy a mai, modern mosóporok elég hatékonyak ahhoz, hogy a szennyeződéseket alacsonyabb hőfokon is kivegyék az anyagból.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

És mi a helyzet a színekkel?

Ahhoz, hogy a mosásból ne házi ruhafestés legyen, mindig tartsd be a következő szabályokat. A fehéret a legjobb, ha csak fehérekkel mosod, a feketékkel együtt azonban beteheted a gépbe a többi sötét színű, például kék vagy zöld ruhát is.

A színes ruhák közül a halványakat, például a sárgát, narancssárgát, rózsaszínt nyugodtan mosd együtt, a pirosakkal viszont vigyázz, ezeket külön vagy a kék, fekete ruhákkal együtt mosd, amennyiben utóbbiak nem eresztik a színüket. Mindenekelőtt azonban olvasd el mindig az egyes ruhadarabok címkéjén található kezelési útmutatót.

Te milyen szabályokat tartasz be a mosás során?

Ezt is szeretjük