Nem tömíti el a sok falevél az ereszcsatornát: 3 okos, de egyszerű megoldás
Gyakori és nagyon bosszantó őszi probléma az esőcsatorna eltömődése, de van megoldás.
Az ősz beálltával egyre gyakrabban kell felsöprögetni a faleveleket, ami sok bosszúságot okoz a kertes házakban élőknek. Ennél azonban kellemetlenebb probléma is adódhat a levelek miatt.
Az ágakról leváló lomb egy része ugyanis az esőcsatornában köt ki, és egykettőre eltömíti azt, akadályozva a csapadék zavartalan áramlását a csövekben. Rendszeres tisztításra van szükség, ami rendkívül fáradságos, ráadásul balesetveszélyes is, de költséggel is jár, ha valaki szakembert hívna. Érdemes már előre gondolkodni, és beszerezni egy-egy praktikus védőeszközt, amelyek segítenek megakadályozni a csatorna eltömődését.
Miért baj, ha a csövek megtelnek falevéllel?
Ha a víz nem tud akadálytalanul lefolyni, csak pang a csatornában, akkor a csövek ettől hamar rozsdásodni kezdenek, majd ki is lyukadhatnak, és cserélni kell őket. Különböző védőeszközökkel viszont nemcsak a tisztítás jelentette gondot, hanem sok pénzt is megspórolhat az ember, hiszen ezek, segítve az esővíz szabad áramlását, kivédik a rozsdásodást, és meghosszabbítják az eresz élettartamát is.
Lombfogó kosár
Az egyik bevethető védőeszköz az ereszcsatornába illeszthető kisebb, félgömböt formáló kosár. A műanyagból és fémből is kapható megoldást közvetlenül az ejtőcső bejáratához kell elhelyezni, óvatosan a nyílásba vezetve. A megoldás előnye, hogy könnyen telepíthető, és kivédi, hogy a nehezebben tisztítható, zárt, függőleges csatornacsőbe falevél vagy más szennyeződés jusson. Hátránya, hogy csupán az ejtőcsövet védi, a csatorna többi szakaszát nem.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ereszvédő háló és rács
Aki kiterjedtebb védelmet szeretne kialakítani, és a vízszintes ereszfelületet is befedné, az ereszvédő hálót vagy rácsot is választhat. Ezek között az a legfőbb különbség, hogy a háló puha, a rács pedig merev, ezáltal az utóbbi masszívabb és tartósabb megoldás lehet. Bármelyikre is esik a választás, a célnak megfelel, hiszen a rájuk hulló leveleket nem engedik a csőbe, hanem a felületükön megszáradnak, majd egyszerűen lefújja őket a szél.
A keskeny háló rendszerint műanyagból készül, és tekercselve árulják. Méretre kell vágni, és speciálisan a célra gyártott, általában a csomagban mellékelt csatok segítségével kell felerősíteni az ereszre. A rögzítést körülbelül 40 centiméterenként szükséges a háló szélére helyezni.
Az általában fémanyagú, merev rácsot nem kell méretre vágni, ezeket készre gyártott lapokban árusítják. Sorban, egymás után helyezendők az esőcsatornára. Nincsenek hozzájuk külön csatok, a lapokat a rajtuk lévő kis fülek segítségével kell felpattintani az eresz szélére.
Fontos, hogy mielőtt a csatornára bármilyen védőeszköz kerül, kerüljön sor egy alapos tisztításra. Mind a csövek kitakarításához, mind az eszközök felhelyezéséhez érdemes szakembert hívni, hiszen a házilag intézett takarítás balesetveszélyes lehet. Ha valaki mégsem tenné, akkor se vágjon neki egyedül a munkának: fontos segítséget hívni, aki tartja a létrát, és segít a védőeszközökkel.
Biztonsági fólia betörők ellen
Nemcsak az eresz épségét, de a házét is fontos megóvni: a könnyen felrakható ablakfóliák ötletes betörésvédelmi eszközök.
Biztonsági fóliával a betörők ellen: mechanikai védelmet jelent az üvegfelületnek
Mi az a biztonsági fólia, és hogyan működik?
Elolvasom