Elűzi a szagokat, oldja a vízkövet, és tisztítja a WC-t

Mi az?

Ne dobd ki a megmaradt szénsavas vizet! Hogy pontosan miért? Íme, hét remek ok.

Ha marad a palack alján egy kevés szódavíz vagy szénsavas víz, ásványvíz, semmiképp se dobd ki, inkább gyűjtsd össze, a háztartásban és a takarítás során ugyanis számtalan módon felhasználhatod. Amellett, hogy segít a dugulások megszüntetésében, kiválóan oldja a különféle szennyeződéseket is: kattintsd végig képeinket, és tudd meg, hogyan használhatod!

A WC-ben és a többi lefolyóban is feloldhatod a dugulást, ha fél liter szénsavas vizet öntesz bele, majd hagyod hatni egy órán át. A módszerrel ráadásul a kellemetlen szagokat okozó szennyeződéseket is eltüntetheted.

Mivel a szénsavas víz oldja a vízkövet, a csempetisztítás során is kiváló szer lehet. Egyszerűen csak töröld át vele a felületet, majd töröld szárazra.

Ha az edényeket szénsavas vízben áztatod, gyorsabban eltüntetheted az odaégett ételmaradékot a mosogatás során.

A szénsavas víz az ablakpucolás során is felgyorsítja a szennyeződések eltüntetését.

Kötött anyagokból könnyen eltávolíthatod a zsírfoltot, ha egy kis szénsavas vizet öntesz rá, majd alaposan megdörzsölöd.

Növények locsolására is kiváló az ásványvíz, a szénsav és a benne található anyagok ugyanis jót tesznek a zöld apróságoknak.

A szénsavas víz felülettisztításra is alkalmas: áttörölheted vele a csaptelepeket, a mosogatót, a pultokat, a tűzhelyet vagy éppen a hűtő belsejét is. Nem rongálja a felületet, ugyanakkor hatékonyan tisztít.

Piszkos helyek a lakásban

Szeretnéd, hogy ragyogjon a lakás? Akkor figyelj erre a tíz piszkos, bár tisztának tűnő helyre!

10 tisztának tűnő hely a lakásban, ami igazi baktériumtelep

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük