3 kipróbált egészségvédő tipp
Eleged van az állandó náthából, az erőtlenségből és a fáradtságból? Gyógyszerek helyett itt az ideje rendet tenni az otthonodban!
Nem meglepő, ha a téli fagyokban könnyen megfázol. Ha viszont ok nélkül vagy rendszeresen fáradékony, kedvetlen, tüsszögsz és köhögsz, ideje alaposan szemügyre venni az otthonodat.
Számtalan oka lehet ugyanis a tüneteknek, sőt, annak is, hogy a szervezeted kevésbé ellenálló a vírusokkal és a baktériumokkal szemben. Hogy mit tehetsz, és melyek azok az eszközök, amelyekkel ellenállóbbá teheted az immunrendszeredet? A következőkben megtudhatod!
Fűts okosabban és egészségesebben!
Amikor csak úgy repkednek kint a mínuszok, az ember hajlamos a lakásban a kelleténél magasabb fokon működtetni a fűtőtesteket. Ez azonban nemcsak a pénztárcáknak nem tesz jót: az ész nélküli fűtést a szervezet is megszenvedi. Annak ellenére azonban, hogy a többség tisztában van azzal, hogy a túlfűtött lakás után a téli mínuszokban könnyen meghűlhet, képes otthonát akár 24-26°C-ra is felmelegíteni.
Ha te is hajlamos vagy a kelleténél magasabbra tekerni a fűtést, ideje változtatnod ezen. Hidd el, a 20-22°C-os hőmérsékletben sem fogsz megfagyni, és az is biztos, hogy jobban alszol majd, ha éjszakára egészen 18°C-ig csökkented a hőmérsékletet.
Elég a porból!
Ha nem vagy náthás, mégis rendszeresen tüsszögsz a lakásban, ideje alaposabban kitakarítanod. Ez azonban ne merüljön ki a felületes portalanításban és a porszívózásban: a tüsszögést, az esetleges allergiás jellegű fulladást és viszketést ugyanis gyakran okozza poratka, amitől nem lehet egy villámtakarítással egyszerűen megszabadulni.
Ha karácsony előtt nem tetted meg, akkor most ideje kimosni a függönyeidet, alaposan kitisztítani - vagy kitisztíttatni - a bútorok kárpitját, szőnyegpadló esetén pedig bérelni egy szőnyegtisztító gépet, és azt is alaposan átmosni. Ez utóbbiakhoz lehetőleg poratka elleni szereket használj, hogy biztosan megszabadulhass tőlük.
Mivel a poratkáknak a magas páratartalom és a meleg kedvez, soha ne fűtsd túl a lakást, és a páratartalmat tartsd 60% alatt. Szellőztess gyakran, és az ágyneműt, takarókat és díszpárnákat is rendszeresen tisztítsd!
A poratkák mellett a penész is okozhat az említettekhez hasonló tüneteket. Hogy pontosan hogyan ismerheted fel, és hogyan szabadulhatsz meg tőle? Kattints ide!
Ügyelj a megfelelő páratartalomra!
A poratkák szempontjából fontos, hogy a páratartalom ne legyen túl magas a lakásban, ám a túl alacsony páratartalom sem tesz jót. A száraz levegő hatására könnyen kiszárad az orrnyálkahártya, a torok, szárazabbá válik a bőröd, mint amilyen általában, sőt, akár olyan kellemetlen tünetek is jelentkezhetnek, mint a szemviszketés és a száraz köhögés, valamint az ajkak kicserepesedése.
Ezen kellemetlenségek megelőzése érdekében tanácsos ügyelned - főként a téli időszakban - arra, hogy a levegő páratartalma 45% és 55% között legyen.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha konvektorral fűtesz, még inkább ügyelj a páratartalomra: tanácsos beszerezned egy elektromos párologtató készüléket, amellyel biztosíthatod, hogy a levegő sose legyen szárazabb a kelleténél.
OLVASD EL EZT IS!
- víz
- rákkeltő
Rákkeltő anyagok a vezetékes vízben
- rákkeltő
- szobanövény