Büdös szemetes ellen ez a legjobb: illatos otthoni megoldást mutatunk
Csak egy vatta és illóolaj kell a szemetes illatosításához.

- 2 dolog, ami nélkül gyorsan elveszíti feszességét az arcbőr: így lassíthatod a kollagén és az elasztin csökkenését »
- Csodás divatfotókon a ’90-es évek és napjaink szupermodelljei: együtt mutatják be az újdonságokat »
- A Super Bowl történelmének legemlékezetesebb divatpillanatai: Jennifer Lopez és Shakira abszolút elvitték a show-t »

- Lovas Rozi ritkán látott férjével: János ilyen jóképű pasi
- Te felismered ezt a KRESZ-táblát? 8 kérdés, amire tudni kell a választ a közlekedésben
- Melyik magyar város vasútállomása van a képen? 8 kérdés, ami sokakat zavarba hoz
- Ez a hét nő viselhet fehéret a pápa előtt - Másoknak tilos ilyenben találkozni vele
- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
Ha kellemetlen szag kezd terjengeni a lakásban, a forrása sok esetben a konyhában keresendő. Akárhogy igyekszik az ember, nem mindig sikerül megszabadulni a szemétbűztől, és még a legjobban záródó kuka is ereget időnként szagokat.
A büdös szemetes nemcsak az ember orrát zavarja. Bevonzhatja a lakásba a muslicákat, legyeket és egyéb bogarakat, de ebédre hívó harangot jelenthet az egereknek és patkányoknak is, ezért érdemes tőle hamar megszabadulni.
Hogyan lesz mindig illatos a szemetes?
A legfontosabb, hogy mindig legyen tiszta a szeméttároló belseje. Persze, előfordul, hogy az ember elfelejti kitakarítani, de érdemes lehet minden alkalommal áttörölni egy nedves, tisztítószeres vagy ecetes ronggyal a kuka belsejét, valahányszor az ember kiviszi a szemetet. Azonban, mielőtt új zacskót tennél belülre, várd meg, hogy a szemetes kiszáradjon, vagy dörgöld át egy száraz ronggyal is.

Az igazán penetráns szagok elűzéséhez használhatsz szódabikarbónát, mely közismerten jó szagtalanító, és még a kukát sem károsítja. Mindössze a szemetes aljára kell szórni, mielőtt betennéd a zsákot, és felszívja a szagokat, na meg az esetleges nedvességet.
Egy másik közkedvelt megoldás a macskaalom. Persze, ez csak azokban az otthonokban praktikus, ahol amúgy is van cica. Hasonlóan működik, mint a szódabikarbóna, nedvszívó és szagtalanító tulajdonsága miatt a kuka alján, a szemeteszsákon kívül van haszna.
A hipó is jó hatással alkalmazható, ha nemcsak a szagoktól, hanem az esetleges kórokozóktól is meg kell szabadulni. Azonban a hipó erős vegyszer, így vigyázni kell, nehogy felmarja a kuka felületét. Ráadásul erős szaga miatt nyitott ablaknál, jól szellőző helyiségben használható csak, és utána mindenképpen illatosításra lesz szükség.
Illatos szemetes
Ha a fenti módszerekkel a kellemetlen szagokat már sikerült megszüntetni, jöhet az illatosítás. Ehhez nem lesz másra szükséged, csak egy vattapamacsra és tetszőleges illatú illóolajokra. Az illóolajból cseppents pár cseppet a vattára, hagyd, hogy beszívja, majd dobd a száraz szemetes aljára, és csak utána tedd be a szemeteszsákot. Ez egykettőre kellemes illatot teremt majd a kuka körül. A természetes hatás kedvéért használj gyakori konyhai illatokat: citromfüvet, levendulát vagy borsmentát. A vattakorongot pedig cseréld, valahányszor kiviszed a szemetet.
Tíz hely, ahol ritkán takarítanak
Akármilyen figyelmes is az ember, könnyen kimaradhatnak eldugott zugok a lakásban, ezért összegyűjtöttük azokat a sarkokat, ahol ritkán fordul meg a seprű vagy a tollseprű. Mutatjuk, mi marad a leggyakrabban koszos a takarítás után is. Szerencsére a kuka nincsen köztük.
A képek forrása: Getty Images.