7 dolog, amit a válóperes ügyvédek sosem csinálnak a saját kapcsolatukban - Tanultak a rossz példákból
A válóperes ügyvédek tudják, hogy ezek a szokások hosszú távon tönkreteszik a kapcsolatokat - ezért is kerülik őket.
A válóperes ügyvédeknek szakmájukból adódóan nagy tapasztalatuk van a házassági problémákat illetően. Számos kapcsolat lezárását követték már végig, és a legtöbbször a mögöttes okokat is megismerhették.
A munkájuk során látott rossz példákból sokat tanulhatnak, észrevételeiket pedig saját kapcsolataikban kamatoztathatják. Pontosan ezért van néhány szokás, amit sosem csinálnak a magánéletükben - ezekről számoltak be a Huffington Post oldalán.
A válóperes ügyvédek sosem csinálják ezeket
Nem ellenőrzik párjuk telefonját
Marilyn Chinitz New York-i válóperes ügyvéd, a Blank Rome cég partnere azt mondta, soha nem nézné át férje e-mailjeit vagy SMS-eit, és a zsebeit sem kutatná át. Szerinte, ha valaki kényszert érez erre, az már jelzi, hogy probléma van a házasságával, ráadásul a partner telefonjának engedély nélküli ellenőrzése létrehoz egyfajta titkolózó viselkedést a kapcsolatban.
A tartós viszonyhoz azonban bizalomra van szükség, és ha ez nincs meg, vagy a másiknak nem sikerült kiérdemelnie társa bizalmát, az intő jel lehet.
Nem fenyegetőznek válással
Nem fenyegetőznek válással, és nem is viccelődnek vele. Randy Kessler atlantai válóperes ügyvéd elmondta, hogy az ügyfelek gyakran fenyegetőznek azzal, hogy véget vetnek kapcsolatuknak, mégpedig azért, hogy ezzel hátha megváltoztathatják társuk viselkedését. Hozzátette: sajnos általában pont az ellenkezőjét váltják ki vele. Párjuk felkészül a válásra, és tervez vele, ez pedig meg is növeli az esélyét. Ezért is igyekszik figyelni arra, hogy ő sose tegyen ilyet.
Nem hibáztatják a partnerüket
Nicole Sodoma észak-karolinai válóperes ügyvéd azt hangsúlyozta: egy párkapcsolati konfliktus szinte sosem csak az egyik fél hibája. Az egészséges dinamikájú viszonyokban mindketten felismerik a hibáikat, és mindketten vállalják a felelősséget a saját részükért ahelyett, hogy egymásra mutogatnának.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Úgy véli, hacsak nincs valamiféle tényleges bizonyíték - az érzelmi károsodásodon kívül -, akkor a vádaskodás csak további problémákat szül. És minél több a konfliktus, a felek annál kevésbé tudnak kompromisszumokat kötni, illetve megoldást találni rájuk.
Nem titkolják a pénzügyeiket
Randy Kessler elárulta, ügyfelei közül sokan nincsenek tisztában a partnerük pénzügyeivel, pénzügyi helyzetével. Ha valaki titkolózik, vagy elhallgat információkat az anyagiakról, az szerinte nem sok jót jelent a kapcsolat jövőjére nézve. Szerinte akár van házassági szerződés, akár nincs, a házastársaknak ismerniük kell egymás pénzügyi helyzetét. Ha pedig nem osztják meg egymással a részleteket, az egyet jelent azzal, hogy nem bíznak egymásban.
Nem vitatkoznak üzenetben
A digitális platformokon zajló kommunikáció könnyen félremehet, az emberek félreértelmezhetik a másik mondandóját és hangnemét is, ezért Dana Stutman New York-i ügyvéd szerint nem tanácsos itt folytatni érdemi beszélgetést. A komolyabb témákat személyesen kell megvitatni, hogy a szavak mellett az arckifejezések, a testbeszéd és a hangszín is segítsen közvetíteni az üzenetet.
Amikor a hangulat hevesebbé válik, túl könnyű begépelni és elküldeni olyan dolgokat, amiket egyébként személyesen biztos, hogy az illető nem vágna párja fejéhez. A „ne nyomd meg a küldés gombot” szerinte egy alapszabály ilyenkor, de dühösen nehéz betartani.
Nem szidják, sértegetik párjukat
Kessler igyekszik elkerülni a szitkozódást és a sértegetést, a gúnyolódást a kapcsolatban. Szerinte egy-egy nem megfelelő szó átveszi az uralmat az egész beszélgetés felett, de Marilyn Chinitz is hozzátette: amit egyszer valaki kiejt a száján, azt a másik sosem felejti el. Kerülni kell a sértéseket, az övön aluli beszólásokat, például a bizonytalanságokkal vagy a családtagokkal kapcsolatos mondatokat.
Ő például, ha csak teheti, igyekszik humort csempészni a mondandójába, ez ugyanis egy kicsit segít feloldani a helyzetet. Ha meg tudja nevettetni a férjét egy heves veszekedés alatt, akkor hatékonyabb beszélgetést folytathatnak, és könnyebben megoldásra jutnak.
Nem korlátozzák egymást
Marilyn Chinitz hangsúlyozta: sosem fogja azt mondani a férjének, hogy nem tehet valami olyat, ami érdekli, vagy nem mehet olyan helyre, ahová szeretne. Nem korlátozza férje szabadságát, mert tudja, hogy a párkapcsolat egészsége szempontjából fontos a függetlenség megőrzése. Nem szabad fenyegetve érezned magadat azért, mert a párodnak vannak barátai, utazgat, vagy vannak olyan érdeklődési körei, amikben nem osztoztok.
Az ügyvéd van, hogy hetekre Európába utazik a gyerekeivel, és biciklitúrákra megy a barátaival, a férjével pedig izgatottan várják, hogy újra láthassák egymást. Később mindent megbeszélnek, a tapasztalatok pedig új beszédtémákat visznek a kapcsolatukba. 38 év együtt töltött idő után pedig ez szerinte különösen fontos.
Olvass tovább! A 16 év után elvált férfi házassági tanácsai
A férfi saját hibáiból okulva fogalmazta meg a legfontosabb házassági tanácsokat.
Fontos házassági tanácsok egy 16 év után elvált férfitól - Szerinte ezeket kellett volna betartani
A férfi saját hibáiból okulva fogalmazta meg a legfontosabb házassági tanácsokat.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- válás
- párkapcsolati tanácsok