6 egyszerű, de hatásos pozitív megerősítés anyáknak - Mondd őket rendszeresen magadnak
Egyszerű, de nagyon fontos önmegerősítő mondatokat mutatunk: ezeket minden anyának rendszeresen mondania kellene önmagának.
Az anyaság valójában nem a felhőtlen boldogságról és a cukormázas mindennapokról szól, ahogyan azt a reklámokban vagy egyes influenszer anyukák oldalain láthatod. A gyermeknevelés sok lemondással és nehézséggel is együtt jár, ami bizony minden szülőt megvisel néha - kit jobban, kit kevésbé. És ez mind-mind teljesen természetes.
Az anyáknak sokszor bátorításra, támogatásra van szükségük ahhoz, hogy átvészeljenek egy-egy problémásabb napot, időszakot, ezt azonban nemcsak a párjuktól vagy esetleg más családtagjaiktól kell hogy megkapják, hanem önmaguktól is - akármilyen furcsán hangzik. A következő egyszerű, de hatásos pozitív megerősítések sokak számára jelentéktelennek tűnnek, pedig nagyon is működnek: mondd őket rendszeresen magadnak, ha szülő vagy!
Hatásos pozitív megerősítések anyáknak
„Nem vagyok tökéletes, és ez rendben van így.”
Senki sem tökéletes, az anyák mégis arra törekednek, hogy azok legyenek. Nem akarnak elrontani semmit, hibátlan szülei akarnak lenni gyermekeiknek, és ha úgy érzik, ez nem sikerül, előfordul, hogy kiborulnak, összeomlanak. De tudnod kell, hogy senki sem tökéletes, és bőven elég, ha „elég jó” anya vagy, nem kell hibátlannak lenned ahhoz, hogy boldog, elégedett gyermeket nevelj. Ide kattintva azt is elolvashatod, miért.
Tudatosítsd magadban, hogy nem baj, ha nem vagy tökéletes, és nyugtasd meg magad, hogy nem is kell annak lenned. Mindenki hibázik, és mindenkivel előfordul, hogy nem elégedett önmagával, és ezzel nincs semmi baj.
„Megérdemlem az énidőt, szükségem van rá.”
Sok anyának bűntudata van, ha saját programot szervez, és a babája nélkül tölt időt, pedig ez szükséges ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, boldog szülő lehessen, és pihenhessen, kikapcsolódhasson. Ahhoz, hogy jó anya légy, magadra is kell fókuszálnod: mondd magadban rendszeresen, hogy megérdemled az énidőt, és próbáld is úgy szervezni az életedet, hogy legyen alkalmad feltöltődni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
„Teljesen rendben van, ha segítséget kérek/segítségre van szükségem.”
Az anyáknál gyakori tévhit, hogy mindent tudniuk kell egyedül elintézni, megoldani, és rengetegen nem mernek segítséget kérni. Pedig ez teljesen normális lenne, és nem kell rosszul érezned magad amiatt, ha úgy érzed, egyedül nem megy - sőt, nem is kell, hogy menjen.
Ha a partnered nem veszi ki a részét a szülőségből, bátran hozd szóba, de ha baráttól, szülőktől vagy rokonoktól kérnél segítséget, azt se szégyelld. Ettől nem leszel gyenge, és az is lehet, hogy mások tényleg szívesen besegítenek, csak maguktól nem tudják kitalálni, hogy szükséged lenne-e rá.
„Büszke vagyok magamra.”
Egy nehéz napon vagy túl a kicsivel? Elbizonytalanodtál, mit kellene tenned, vagy minimális alvással csináltad végig az elmúlt napokat? Ez mind-mind borzasztóan nehéz, ezért tudatosítsd magadban, milyen büszke lehetsz, hogy így is megcsináltál mindent, amit kell, és helytállsz anyaként. Vedd sorra a legapróbb dolgokat is, amikért kihúzhatod magad a tükör előtt.
„Én is számítok, és fontos vagyok.”
Az anyák hajlamosak háttérbe szorítani magukat a gyermekük miatt, és néha nincs is más választásuk. De ha folyamatosan, hosszú távon ezt csinálod, az nagyon káros lehet. Tudd, hogy te is számítasz, és te is fontos vagy - önmagadnak és a partnerednek egyaránt. Figyelj oda a tested és az elméd jelzéseire, és ha úgy érzed, nem maradt időd önmagadra, vagy több törődésre, segítségre lenne szükséged, szólj érte bátran.
„Nem számít, mások mit mondanak.”
Olvastál valamit egy Facebook-csoportban? Vagy kritikát kaptál egy másik anyukától a játszótéren? Esetleg a nagyszülők próbálnak beleszólni a gyereknevelésbe? Légy óvatos, és próbáld kizárni a hasonló, kéretlen megjegyzéseket, mert nagyon lerombolhatják az önértékelésedet, és felesleges önmarcangolásba taszíthatnak. Tudd, hogy minden szülő és minden gyerek más, a többieknek pedig nincs joguk beleszólni abba, hogyan neveled a saját gyerekedet, maximum akkor, ha tanácsot kérsz tőlük.
Elege lett, hogy mindenért könyörögnie kell a férjének a ház körül - Az erőteljes üzenet az összes férfinak szól
Elgondolkodtató posztban fakadt ki a négygyermekes anyuka.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)