5 fájdalmasan őszinte ok az állandó veszekedés mögött - A gyökereit kell felfejteni

A napi vagy heti rendszerességű veszekedés lassan, de biztosan őrli fel a párkapcsolatot.

Az állandó veszekedés okai párkapcsolatban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy kapcsolatban a veszekedések mennyisége nagyban függ az egyének temperamentumától és kommunikációs dinamikájától. Természetesen a vita elkerülhetetlen része a románcoknak, azonban ha minden héten összekaptok valamin, akkor érdemes elgondolkodnotok, valójában mi állhat a viták hátterében.

Ez nem feltétlenül lesz egyszerű, hiszen őszintének és nyitottnak kell lennetek önmagatokkal és a partneretekkel szemben. A gyerekkori traumák, a régi berögződések vagy esetleg egy korábbi toxikus kapcsolat mind-mind közrejátszhatnak abban, ha az egyszerű nézeteltérések elfajulnak.

5 ok az állandó veszekedés mögött párkapcsolatban

Megpróbáljátok "helyrehozni" a másik érzéseit

Bármekkora fájdalmat tudnak okozni az érzelmek, ez szükséges velejárója a folyamatnak. Veszekedés során a szomorúság, a düh vagy a szorongás természetes dolog, ha azonban két ember szereti egymást, óhatatlanul segíteni akar, ha a másikat szenvedni látja. Próbáld meg tudatosítani magadban, hogy az ő érzései nem a te érzéseid, és neked nem feltétlenül kell rosszul érezned magad attól, ha ő szomorú. Ehelyett azzal segíts, hogy tudatosítod vele, rendben van, bármit is érez. 

veszekedes lelkiokai
Fotó: courtneyk / Getty Images Hungary

Nem tudod, hogyan kell hallgatni

Az egyik leggyakoribb ok, ami veszekedéshez vezet, az, hogy a felek nem tudnak megfelelően hallgatni. Amikor a párod kritizál téged, azonnal védekezni kezdesz, és elkezded sorolni az okokat, miért neked van igazad, és ő miért téved. Akármennyire is nehéz ilyenkor, elég türelmesnek és alázatosnak kell lenni ahhoz, hogy először meghallgasd, esetleg átgondold, amit mond. Ilyen lehet például az is, ha a másik rossz passzban van, te pedig rögtön tanácsokkal látod el. Ebben az esetben is érdemes először belegondolni, hogyan éreznéd magad, ha hasonló cipőben járnál.

Nem beszélsz az érzéseidről 

Az érzésekről nehéz olykor - különösen ha negatívak - nyíltan beszélni. Az előző kapcsolatok sérelmei, a gyerekkori traumák szintén tovább nehezíthetik ezt. Ha azonban megfelelően szeretnéd kezelni a szituációt, és valódi intimitást szeretnél elérni, elengedhetetlen, hogy őszintén kommunikáld, amit érzel. Ha ugyanis nem ezt teszed, magányosnak érezheted magad a kapcsolatodban. Természetesen ehhez kell egy partner is, aki megteremti a nyugodt környezetet ahhoz, hogy megnyílj.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Csendben durciztok

A csöndben duzzogás a párkapcsolati konfliktusok egyik fő forrása. Rendkívül destruktív tud lenni, különösen ha elhallgatjátok és letagadjátok azt, amikor a másik rákérdez a problémára. Jobb, ha tudatosítod magadban, előbb-utóbb úgyis a felszínre kerül. A sértődések leküzdésének első lépése, ha beismeritek, hogy gond van. Az emberek gyakran szeretik azt hinni, hogy kapcsolatuk tökéletes, pedig nincs semmi szégyellnivaló abban, ha néha gondok adódnak. A helytelenül, vagy nem feldolgozott sérelmeknél azonban nincs pusztítóbb. 

Különböző értékrendetek van, de nem valljátok be

Amikor szerelmes az ember, hajlamos azt hinni, hogy a párjával mindenben egy hullámhosszon van. Idővel azonban természetesen előjöhetnek a különbségek, amik nézeteltérésekhez vezethetnek. Ha kiderül, hogy a párod például teljesen más politikai nézettel vagy szülői filozófiával rendelkezik, a leghasznosabb, ha elfogadod azt. Nem kell véget vetni a kapcsolatnak emiatt, az azonban fontos, hogy tudatosítsátok magatokban, hogy nem kell mindenben egyetértenetek. 

2 szó párkapcsolati vita során, ami egész estés veszekedéshez vezet - Ezeket kerüld

Ezt a két szót semmiképp ne használd párkapcsolati vita során!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary) 

Ezt is szeretjük