2 szó párkapcsolati vita során, ami egész estés veszekedéshez vezet - Ezeket kerüld

Ezt a két szót semmiképp ne használd párkapcsolati vita során!

2 tiltott szó párkapcsolati vita során
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Viták még egy boldog és egészséges kapcsolatban is előfordulnak - ezzel semmi baj sincs. Vannak azonban olyan szavak és kifejezések, amik csak olajat öntenek a tűzre és hatalmas veszekedésbe torkollanak. 

A veszekedések során pedig szidalmazások, csúnya szavak és kiabálások hangzanak el, amik olykor borzasztó lassan gyógyuló sebeket okoznak a felekben. Ahhoz, hogy mindezt elkerüljétek, a szakértő szerint csupán két szót kell tudatosan elkerülni.

2 szó, amit kerülj vita során

Ez a két szó a „soha” és a „mindig”. Ha például a párod megint a padlóra dobta a koszos zokniját, ne úgy szólj neki, hogy „Mindig szanaszét hagyod a cuccaidat”. Vagy amikor már unod, hogy újra és újra megismétled a vágyaidat, ne kiabáld azt ösztönösen, hogy „Soha nem hallgatsz rám”.

GettyImages-1395921874
Fotó: Liubomyr Vorona / Getty Images Hungary

Ezek a kifejezések általában túlzóak és egyáltalán nem tényszerűek. Vádaskodásnak hathat, ami a másikban védekezést vált ki, így kialakul egy támadás-ellentámadás játék, ami egyenes út a hangos veszekedésekhez. A soha és a mindig szavak dobálózásával ráadásul a másik úgy érezheti, semmit nem csinál jól, csak negatív kritikák érik őt. 

Mindez persze nem azt jelenti, hogy ne kommunikáld negatív érzéseidet a partnered felé. Az esetleges nézeteltérések és a problémák őszinte megbeszélése sokat segíthet elmélyíteni a kapcsolatotokat és közelebb hozhat titeket egymáshoz. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha óvatosan közelítitek meg ezeket a konfliktusos témákat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A „soha” és a „mindig” helyett próbáld óvatosan, mégis hatékonyan megközelíteni a témát. Mindig egyes szám első személyben beszélj, amikor frusztrációt vagy aggodalmat fogalmazol meg, így kevésbé fog vádaskodóan hatni. Az „úgy érzem” és ehhez hasonló kifejezések kiemelik azt, hogy te mit érzel, és háttérbe kerül az, hogy a másik mit ronthatott el szerinted. Szintén hasznos lehet, hogy kérdezel, ahelyett hogy kijelentenél, így a témafelvetés sokkal inkább kíváncsiságnak fog hatni, sem pedig feltételezésnek. 

Így oldd fel a legnagyobb haragot egy mondattal - Az okosan használt humor minden párkapcsolati problémára gyógyír

A legnagyobb nehézségeken is átsegít, mégsem beszélünk róla eleget.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük