Mennyi együtt töltött idő kell a tartós kapcsolathoz? Ettől függ, hogy lesztek igazán boldogok
A különböző párkapcsolattípusoknak különbözőek az igényeik is: így lehetnek boldogok a felek.
Ugyanúgy, ahogy a személyiségekben is különbségek vannak, a kapcsolatok sem egyformák. De minden új szerelem egy új élethelyzetet teremt, és míg személyiséged változatlan, a másikhoz való viszonyulásod eltérhet a korábbitól.
Különböző kapcsolattípusok léteznek, és ettől függ, hogy a feleknek mennyi együtt töltött időre van szükségük ahhoz, hogy elégedettek, boldogok legyenek, és kellően szoros, intim legyen a viszonyuk.
A se veled, se nélküled típus
Napi szinten rengeteg az összetűzés, akár apróságokon is felkapjátok a vizet. A hangos veszekedések és ajtócsapkodás végén viszont mindig kibékültök, és együtt maradtok: egyszerűen nem tudtok létezni a másik nélkül. Ez a tüzes kapcsolat akkor működik a legjobban, ha nap mint nap együtt vagytok, látjátok egymást, és újra meg újra belebolondulhattok a másikba egy parázs vita után.
Hullámvölgy típus
A konfliktusok hullámokban, ritkábban jönnek, de sokkal mélyebbek és komolyabbak, mint holmi civakodás. Ha úgy veszed észre, hogy kapcsolatod régóta ebben a mederben mozog, lehet, hogy túl sokat vagytok együtt: a kicsit ritkább együttlét során lehetséges, hogy rájönnél, mennyire fontos neked a másik, és a kevesebb közös idő során nem az összeszólalkozásokon lenne a hangsúly.
Független típus
Mind a ketten élitek az életeteket, beosztás szerint találkoztok, előre meghatározott napokon és időben? Ezzel semmi gond nincs, ha mind a két félnek kielégítő a tervszerűség, és megvan az összhang. A függetlenebb típusoknak gyakran elegendő, ha ritkábban látják egymást, mint a többi pár, mondjuk hetente egyszer-kétszer, ám ezt fontos megbeszélni. Csakis akkor lehet ugyanis ebben az esetben boldog a kapcsolat, ha a pár mindkét tagja teljesen elégedett ezzel.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Laza típus
Jól érzitek magatokat együtt, de egyelőre semmi komoly? Spontánok vagytok mindketten, és akkor vagytok együtt, amikor úgy alakul, hogy ráértek? A rendszertelenséggel nincs semmi gond: előfordulhat olyan hét, hogy minden napot együtt töltötök, aztán a következőn egy ebédet tudtok beiktatni. Nem kell megijedni a sok közös időtől, de akkor se pánikolj, ha éppen az egész hétvégén külön vagytok.
Természetesen a lényeg, hogy addig és annyit legyetek együtt, amíg minőségi időt tudtok eltölteni, és jól is érzitek magatokat. Lehetséges, hogy neked elég a heti három randi, de a párod annyira odáig van érted, hogy mindennap látni akar, ez pedig idegesítővé válhat. Ebben az esetben érdemes átbeszélni a dolgokat, és találni egy köztes megoldást. Minden kapcsolat a kompromisszumokról szól: azonban addig alkalmazkodj, amíg nem érzed tehernek a másikhoz való idomulást!
A szerelem nem vattacukorfelhő
Egy hosszú távú párkapcsolatban a napi interakciók fontosabbak, mint a nagy gesztusok. Egy Puuung nevű koreai művésznő grafikáival igyekezett ezeket a pillanatokat, perceket megörökíteni.
A szerelem nem vattacukorfelhő, hanem ez: 10 megható kép, amiből rögtön érted
Nézegess képeket!
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary.