Kvíz: 9 kérdés a nőkről, amire csak kevesen tudják a választ – Tudod, mikortól szavazhattak először Magyarországon?
A női egyenjogúság eléréséhez rögös út vezetett, némely országokban a mai napig nem gyakorolhatják jogaikat a nők.
A nők egyenlő jogai iránti követelések már a 17. században megjelentek, az igazi változás azonban az első világháború idején következett be, amikor a férfiak harcoltak, a nők pedig a hátországban dolgoztak. A világégés után már nem tért vissza a régi kerékvágásba semmi, a nők fokozatosan megkapták az őket megillető jogokat.
Ekkor tudatosult bennük, hogy képesek függetlenül, önállóan ellátni a mindennapi teendőket, megkeresni a napi betevőt. A szüfrazsettmozgalmak és a feminista szervezetek, csoportok is előremozdították az ügyet, természetesen Magyarországon is voltak szószólói az ügynek.
A női egyenjogúság
Kevesen tudják, kiknek köszönhető pontosan a nők egyenjogúságának megszületése. A történelem úttörői megtették az ehhez szükséges lépéseket - mennyire ismered őket?
(Képek forrása: Péterffy István / Fortepan)
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció