Kvíz: 9 kérdés a nőkről, amire csak kevesen tudják a választ – Tudod, mikortól szavazhattak először Magyarországon?
A női egyenjogúság eléréséhez rögös út vezetett, némely országokban a mai napig nem gyakorolhatják jogaikat a nők.
A nők egyenlő jogai iránti követelések már a 17. században megjelentek, az igazi változás azonban az első világháború idején következett be, amikor a férfiak harcoltak, a nők pedig a hátországban dolgoztak. A világégés után már nem tért vissza a régi kerékvágásba semmi, a nők fokozatosan megkapták az őket megillető jogokat.
Ekkor tudatosult bennük, hogy képesek függetlenül, önállóan ellátni a mindennapi teendőket, megkeresni a napi betevőt. A szüfrazsettmozgalmak és a feminista szervezetek, csoportok is előremozdították az ügyet, természetesen Magyarországon is voltak szószólói az ügynek.
A női egyenjogúság
Kevesen tudják, kiknek köszönhető pontosan a nők egyenjogúságának megszületése. A történelem úttörői megtették az ehhez szükséges lépéseket - mennyire ismered őket?
(Képek forrása: Péterffy István / Fortepan)
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció