Ezt kell tenned, ha nem fizet tartásdíjat a párod: sokan nem tudják, pedig van megoldás

Nem kell beletörődni a kiszolgáltatottságba.

Nem fizet tartásdíjat
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magyar törvények értelmében a szülők kötelessége, hogy gondoskodjanak a kiskorú gyermekről - akár a saját rovásukra is. Ha válásra kerül a sor, megállapodhatnak arról, hogy mennyi tartásdíjat kell fizetnie egyiküknek, de a bíróság segítségét is kérhetik ebben. Ha megvan az összeg, a legfontosabb az, hogy azt minden hónapban meg is kapja a gyermek - hiszen a pénz az ő szükségleteinek ellátását szolgálja.

Menj bíróságra!

A válást követően sajnos gyakran előfordul, hogy nem fizet tartásdíjat a szülő. Hogy mi vezet idáig, annak számtalan oka lehet. Aki gyermeket nevel, jól tudja, hogy nagy szükség van minden fillérre a háztartásokban. Így sok esetben a hiány, amit a meg nem fizetett tartásdíj okoz, akár a létfenntartást is veszélyeztetheti.

Ha nem fizet egy szülő, de már megvan a jogerős döntés a tartásdíj megfizetésére vonatkozóan, akkor bírósághoz kell fordulni. A bíróságokon vannak olyan napok, amikor szakemberek segítenek a panaszosoknak. Érdemes ekkor elmenni, ugyanis amellett, hogy az ügyvédi költség megspórolható, olyan tanácsokhoz is juthat az ember, amelyek megkönnyítik a folyamat gyorsabb lezárását.

Ott a gyámhivatal

Ha megtörtént a panasztétel, a bíróság elrendeli a tartásdíj behajtását. Ha az érintett félnek van munkabére vagy tulajdona, ami terhelhető, a behajtó eljár az ügyben. Ha viszont nincsen, abban az esetben ő fogja igazolni, hogy a behajtás sikertelen volt. Ekkor az állam megelőlegezi a pénzt a gyermeket nevelő szülőnek, és a későbbiekben maga hajtatja be a nem fizető félen. Az állami segítséget az illetékes gyámhivatalban kell intézni, a vonatkozó papírok bemutatásával.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Miért csak a legszegényebbeknek jár?

Van még egy kritikus pontja a gyermektartási díj megelőlegezésének, ugyanis az a feltétele, hogy a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó jövedelem ne érje el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét, vagyis az 57 ezer forintot. Pedig azokban a családokban is nagy szükség lenne a pénzre, ahol ez az összeg 58 ezer, vagy netán 80 ezer forint, ám a törvényhozók rájuk már nem gondoltak.

Még több információt a tartásdíjról korábbi cikkünkben is olvashatsz: mi van, ha a gyerek drága egyetemre jár, vagy éppen felmondott a volt házastárs? Ezekhez hasonló kérdésekre a választ ide kattintva olvashatod »

Ne hagyd magad!

A legfontosabb, amit a magára hagyott szülő tehet, az az, hogy felveszi a kapcsolatot az illetékes szervekkel. Ha több alkalommal is elmarad a tartásdíj, mindenképpen érdemes tájékozódni a lehetőségekről. A bíróságokon, a gyámhivatalokban is vannak szakemberek, akik megmondják, merre és hogyan induljon el a gyermekét egyedül eltartó szülő - a lényeg, hogy a szülő tegye meg az első lépést. 

OLVASD EL EZT IS!

nezeget
  • párkapcsolat
  • weboldal

Párkapcsolatmentő weboldal

Ezt is szeretjük