Ebben a napszakban ejtjük a legtöbb hibát a munkahelyen - Meglepő eredményre jutott a kutatás

Mind ejtünk hibákat, de vajon melyik az a napszak, amikor a leginkább figyelmetlenek vagyunk?

Ebben a napszakban ejtjük a hibákat a munkahelyen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Többek közt az is megkülönbözteti az embert a gépektől, hogy képes hibázni. A koncentráció szintjét befolyásolhatja az éppen aktuális érzelmi állapot, a fáradtság szintje és egyéb külső, zavaró tényezők is.

Ha nem koncentrálsz eléggé, hibákat ejthetsz, ami a munkahelyen rendkívül kellemetlen tud lenni. De mikor a leghajlamosabb az ember a figyelmetlenségekre? A kutatók most erre a kérdésre keresték a választ.

Ekkor ejtjük a legtöbb hibát 

A PLOS ONE tudományos folyóiratban közzétett tanulmány azt kutatta, melyik napszakban csökkent a dolgozók produktivitása és pontossága. A tudósok közel 800 irodai, nem távmunkában dolgozó alkalmazottat vizsgáltak két éven keresztül.

GettyImages-626743998
Fotó: Blue Images / Getty Images Hungary

A tanulmány nem támaszkodott a munkavállalók önértékelésére, sem a főnökök visszajelzésére. Ehelyett olyan számítógép-használati faktorokat követtek nyomon, mint a gépelési sebesség, az egér aktivitása és a gépelési hibák. Az eredmények alapján kiderült, a délutáni órákban történik a legtöbb hiba. Szintén ebben a napszakban csökkent a számítógépes aktivitás, viszont nőtt az elgépelések aránya.

A tanulmány társszerzője, Taehyun Roh szerint ez összecseng azokkal a korábbi eredményekkel, miszerint a munkavállalók által elvégzett feladatok száma hétfőtől szerdáig exponenciálisan nő, majd csütörtökön és pénteken csökken.

GettyImages-495173532
Fotó: BraunS / Getty Images Hungary

A tanulmány szerzői szerint ez a kutatás újabb bizonyítékot szolgáltat arra, hogy a munkahelyeknek nagyobb rugalmasságot kellene biztosítaniuk a munkarendet illetően. 

A felmérések szerint a legtöbb munkavállaló üdvözölné ezt a változást. A Monster felmérése szerint a munkavállalók többsége, 61%-a azt mondja, hogy szívesebben dolgozna négynapos munkahétben, és 33%-uk állítja azt, hogy felmondana egy rövidebb munkahétért.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A rugalmas munkarend, például a hibrid munkavégzés, négynapos munkahét vagy flexibilis munkaórák segíthetnek enyhíteni a hosszúnak tűnő munkahét negatív hatásait, így elősegítve a munkavállalók jobb közérzetét és produktivitását.

3 dolog, ami segít legyőzni a főnöködtől való félelmet - Olvass tovább!

Ha valaki tart a főnökétől, az nemcsak szorongást és stresszt okoz, de a karriert is hátráltatja. A következő módszerekkel leküzdheted a problémát.

Te is tartasz a főnöködtől? 3 dolog, ami segít legyőzni a félelmet, és előremozdítani a karrieredet

Ha valaki tart a főnökétől, az nemcsak szorongást és stresszt okoz, de a karriert is hátráltatja. A következő módszerekkel leküzdheted a problémát.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük