Mi az a mérgező férfiasság, és miért olyan káros? A fotós férfiakat kérdezett meg róla
A férfiakkal szemben támasztott elvárások, viselkedési normák gyakran igen károsak lehetnek.

A mérgező férfiasság szókapcsolat az utóbbi időben egyre többször felbukkant. Ez egy igen tág fogalom, azonban a legtöbbször azokat az elvárt viselkedéseket takarja, melyeket a társadalom kikövetel a férfiaktól, illetve rájuk kényszerít csupán a nemük miatt. Ezenkívül magába foglalja még a nőkkel szembeni negatív, sértő vagy bármilyen formában erőszakos bánásmódot is.
A fotós, Jessica Amity is igen problémásnak és károsnak tartotta a jelenséget, ezért úgy döntött, embereket kérdez meg róla, majd képsorozatban mutatja be azt, hogyan is érvényesül ez a hétköznapokban, valamint a nevelésben.
Mi a mérgező férfiasság?
A nő úgy véli, a férfiasság nem egy egyszerű fogalom, nem feltétlenül csupán néhány viselkedésen múlik, nem lehet beskatulyázni, vagy könnyedén meghatározni, sokan mégis ezt akarják. Szerinte nem kellene mindig ilyen éles határt húzni maszkulinitás és femininitás között - ezt akarta üzenni fotóival is. Projektje során a világ minden tájáról megkérdezett férfiakat a mérgező férfiasságról, és arról, ők hogy élik ezt meg, mit gondolnak róla.

Kiút a gyermekkori traumákból - Hogyan építhetjük újra életünket?
A Femina Klub februári vendége Kovács András Péter humorista, író lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között arról beszélget, hogy szenvedélybeteg szülők gyerekeiként hogyan lehet talpra állni felnőttként. Milyen sérüléseket szereznek ezek a gyerekek, hogyan próbálnak meg túlélni? Mi történik egy olyan családban, ahol az egyik vagy mindkét szülő szenvedélybeteg? Van-e kiút, felnőttként milyen lépéseket tehetünk a múltbeli sebek gyógyítása érdekében?
Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. február 26. 18 óra
Helyszín: Thália Színház
Promóció