A magas EQ-jú emberek trükkje, amit mindenkinek érdemes eltanulni - Sok problémát elkerülhetsz vele

A magas érzelmi intelligenciájú emberek másképp kezelik a nézeteltéréseket is.

A magas EQ-jú emberek trükkje
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magas érzelmi intelligenciájú emberek másképp bánnak a környezetükben élőkkel, másképp beszélnek, és a konfliktusokat is máshogy kezelik. Sokkal hatékonyabban, mint a legtöbben. Van egy trükkjük, amikkel sok problémát és további nehézséget elkerülnek. 

A munkahelyen, a barátságokban is bevethető, de talán főleg a párkapcsolatokban a leghasznosabb, ugyanis ezzel hozzájárulnak ahhoz, hogy nehogy tovább súlyosbodjon egy vita. A következő technika segít, hogy ne mérgesedjenek el a dolgok, feloldható legyen egy konfliktus, és ne maradjon meg a veszekedések utáni neheztelés. Érdemes eltanulni tőlük.

A magas EQ-jú emberek trükkje

Amikor valaki felzaklat, megbánt, természetes, hogy rá akarsz mutatni arra, milyen tetteivel, szavaival volt problémád. Azonban ha mindezt vádaskodó módon közlöd, annak valószínűleg csak rossz vége lesz, és még tovább súlyosbítja a vitát. 

A magas EQ-jú emberek éppen ezért másképp mondják el, mi bántja őket. Ahelyett, hogy azt részleteznék, hogy a másik mit csinál rosszul, úgynevezett „én-állításokat” használnak. Ez azt jelenti, hogy egyes szám első személyben mondják el azt, hogy ők mit tapasztaltak, nekik mi okozott fájdalmat, közben pedig azt is jelzik, hogy csak a saját nézőpontjukról beszélnek, nem pedig vádaskodnak.

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ez a kommunikációs stratégia pontosan ezért is olyan erős és hatékony: csökkenti a lehetőségét annak, hogy egy beszélgetés vagy egy nézeteltérés megbeszélése komoly konfliktusba, veszekedésbe torkolljon. Az egyes szám első személyű kijelentésekben nagy a személyes felelősség, a partner így nagyobb valószínűséggel hallgatja meg őket, mert nem érzi ezeket támadásnak. 

Ha képes vagy átvenni a saját álláspontodat anélkül, hogy a másik személyt hibáztatnád, nagy a személyes felelősség, és a másik személy kevésbé veszi fel a védekező magatartást, illetve fogékonyabb lesz arra, amit mondasz.

A lényeg csupán annyi, hogy használd az “én” személyes névmást, és egyes szám első személyben mesélj arról, te mit gondolsz, te hogy érzel, és neked mi esett rosszul. Például:

„Nagyon rosszul érzem magam amiatt, ami tegnap történt. Örülnék, ha ezt meg tudnánk beszélni. Érdekelne a te véleményed is, az, hogy te mit gondolsz az egészről."

Ha beveted ezt a trükköt a nézeteltérések során, sok további problémát elkerülhetsz, és gyorsan feloldhatod a konfliktusokat.

7 mozdulat, ami a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemző - Ebben más a testbeszédük

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. A testbeszédük is különbözik - ezek a legjellemzőbb szokásaik.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük