Erre a 9 dologra vágyik a legtöbb ember a pszichoterapeuta szerint - A pénz nincs köztük

A pszichoterapeuta tízéves szakmai tapasztalati alapján számolt be arról, mit szeretnének a legjobban az emberek az életük során.

Erre vágynak az emberek a pszichoterapeuta szerint
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha arról kérdezik az embereket, mi az, amit mindenki a legjobban szeretne, valószínűleg a pénz ott van a topválaszok között. Egy pszichoterapeuta viszont úgy tapasztalta, hogy ez igazából nincs is benne a listában.

Charlotte Fox Weber tízéves szakmai tapasztalata alapján a CNBC oldalán vette sorra, mi az a kilenc dolog, amire a legtöbben vágynak. Lehet, hogy nem ezekre gondolnál.

Ezekre vágyik a legtöbb ember

Hogy szeressék őket

A szakértő szerint a szeretet sokféle lehet: magában foglalja az összebújást, a „szeretlek” szó kimondását és azt is, ha ez nincs kimondva, de érzi valaki. Arról szól, hogy jelen legyél, hogy ott legyél másoknak, vagy akár hogy megengedd azt, hogy segítsenek. De még a szeretettel teli kapcsolatok is gyakran annyira megszokottá válnak, hogy a felek szinte észre sem veszik őket. Azt tanácsolja: engedj be egy kis szeretetet az életedbe. Még a legkisebb dolgok is számítanak.

Hogy megértsék őket

Amikor az emberek rólunk alkotott véleménye nem egyezik azzal, ahogy szeretnénk, hogy lássanak minket, elszigeteltnek érezhetjük magunkat. De a szakember szerint ahhoz, hogy mások megértsenek minket, először magunkat kell megérteni. Gondolj az aláírásodra, arra a jelre, ami azzá tesz, aki vagy mind belsőleg, mind külsőleg. Bárhova mész, bármit csinálsz, jelen van a folytonosság szála. A szakértő azt üzeni: sose hagyd abba a gondolkodást arról, hogy ki vagy, mit jelent annak lenni, aki vagy. 

Hogy legyen hatalmuk

Van, amikor a hatalomvágy jobbá teszi az életet. De amikor egy egész életen át tartó hiány kompenzálására törekszik, csak cikázol a dicsőség víziói és az összeomlás, a kétségbeesés között. Törekedj rugalmasságra és mértékletességre. A hatalom nem arról szól, hogy másokat irányíts, hanem a hitelességről és a tekintélyről. A hatalomra lépés a felnőtté válás és a döntésekért való felelősségvállalás módja is lehet. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Hogy figyelmet kapjanak és adhassanak

„Nagyon-nagyon régóta nem néztem a gyerekeim szemébe. Annyira dühös voltam az életre, hogy elfelejtettem észrevenni ezt a gyönyörű teremtményt, akit én hoztam létre” - mondta egy páciense Charlotte Fox Webernek. Miután pedig egyre többször figyelmet fordított gyermekeire, egyre kevésbé érezte magát megsebzettnek. Az, hogy mélyen rájuk hangolódott, foglalkozott velük, valamit meggyógyított benne. Azáltal, hogy valóban látott, kevésbé érezte magát nélkülözöttnek, elhanyagoltnak. Ahhoz, hogy valaki elégedettebbnek érezze magát, a szakértő szerint összpontosítania kell egy olyan tevékenységre vagy témára, amely fontos valakinek, akit szeret.

Szabadságra

Egy tinédzser számára a szabadság azt jelentheti, hogy nincs kijárási tilalom. Egy felnőtt számára ez azt jelentheti, hogy saját maga határozza meg a munkaidejét. Kérdezd meg magadtól, hogy milyen szabadságra vágysz! Az a szabadság, amelyre húszéves korában törekedett az ember, nem feltétlenül ugyanaz, mint amire hatvanéves korában vágyik. Módosítsd a kötelezettségvállalásaid feltételeit, ha úgy érzed, szükség van rá.

Kreativitásra, alkotásra

Ha ragaszkodsz hozzá, mindennap lehetnek kreatív pillanataid, csak megfigyelésre és kíváncsiságra van hozzá szükség. Fejezd ki magad - akár tökéletlenül. Változtasd meg az álláspontodat egy problémáról, vegyél valami újat, és engedj szabadon magadból valamit, ami igazán személyes, tapasztalj meg valami frisset.

Hogy tartozzanak valahova

Az ember időnként igazi különcnek, kívülállónak érezheti magát. De ha elfogadod azt, aki vagy, és jól érzed magad a bőrödben, könnyebben túllendülhetsz azon, ha nem tartozol mások közé, sőt néha még örülhetsz is neki. Az egész igazából arról szól, hogy még a furcsa, kellemetlen pillanatokban is kényelmesen érezd magad. Ha erőltetetten akarsz beilleszkedni, akkor nem fogod észrevenni, hova is tartozol valójában.

Győzelemre

„El vagyok ragadtatva magamtól. Zseniálisan csináltam. Gratulálok magamnak. Látom, hogy jártas vagyok ebben, és kiváló munkát végeztem” - mondta egyszer egy 55 éves férfi a pszichoterapeutának, és hozzátette: „Ez olyan érzés, mint egy győzelem.” Gondold át, mit jelent számodra nyerni. A jelentés változik, ahogy a szabályok is. Tiszteld a sikereidet még akkor is, ha kicsik.

Kapcsolódásra

Ha valaki traumát, szégyent vagy bármilyen fájdalmat élt át, és hordoz magában, bátorságra van szüksége ahhoz, hogy megnyíljon, és sebezhetőnek mutassa magát mások előtt. De amikor igazán biztonságban érzi magát valakivel, igazán kapcsolódik hozzá, egy ilyen személyes dolog felfedése elvezethet az elfogadáshoz.

Olvass tovább: amit a világ legboldogabb országában sosem csinálnak

Frank Martela finn filozófus és pszichológus elmesélte, hogy mik azok a dolgok, amiket náluk sosem csinálnak az emberek, és amik nagy szerepet játszanak abban, hogy boldogabbak az átlagnál.

A világ legboldogabb országában sosem csinálják ezt a 3 dolgot

A finn pszichológus és filozófus elárulta, van három dolog, amit a finnek nem csinálnak, és ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a világ legboldogabb országává váltak.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük