5 értékes tulajdonság, amik a boldog házasság alapjai: íme a tudomány álláspontja
Tudósok gyűjtötték össze a boldog házassághoz szükséges tulajdonságokat.

- Az alakformáló ingruhák a szezon kulcsdarabjai: nőies fazonok árakkal, lelőhelyekkel »
- Miben különbözik a CC és a BB krém, és miért népszerűbbek az alapozónál? – Minden tudnivaló egy helyen, ami megkönnyíti a választást »
- Meghan Markle ezt a trükköt veti be, hogy kiemelje sötét hajszínét: 6 csodás szín, amit szívesen kombinál öltözékében, hogy elkerülje a komor összhatást »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Hosszú távú kapcsolatok alatt sokan megkérdőjelezhetik magukban: tényleg vele akarom leélni életem hátralevő részét?
Kutatók a világ minden táján folyamatosan vizsgálják a szerelemben és kapcsolatokban leggyakrabban felmerülő kérdéseket. Miért és hogyan lesz tartós a kötelék két ember között? Milyen tulajdonságok vagy képességek szükségesek az életre szóló, boldog házasság érdekében?
Intelligencia
A párkapcsolat elején az érzelmek uralkodnak, a hormonoknak köszönhetően mindent szépnek látunk a másikban, hosszabb távon azonban a racionalitás is betolakszik a mindennapokba, és ez egyáltalán nem baj.

Az intelligencia segít abban, hogy hosszú távon sikeresen oldja meg a pár a konfliktusokat, amik törvényszerűen jelentkezni fognak egy idő után, a megoldásra törekednek a másik hibáztatása helyett, és képesek arra, hogy figyelembe vegyék az övéktől eltérő szempontokat egy vita során.
Kedvesség
John Gottman, a Washington egyetem pszichológusa négy évtizeden át kutatta a kedvesség hatását a kapcsolatokra. Két típust különböztetett meg: a mestereket és a katasztrófákat.

Utóbbiak, akik az első hat évben összeférhetetlenség miatt szakítanak, a mesterek viszont együtt maradnak. Jellemző rájuk, hogy mindig keresik és észreveszik, mit köszönhetnek meg a másiknak, tisztelik, és figyelnek párjukra, asszertíven kommunikálnak, magyarán kedvesek a másikkal.
Pozitív hozzáállás
Nem árt, ha a partner számára a pohár mindig félig tele van. Elaine Hatfield pszichológus szerint a pesszimista társ megnöveli a szívbetegségek kockázatát, az emésztőrendszert is megterheli, csökken a koncentráció szintje is, és nem mellesleg hosszú távon igencsak romboló hatása lehet annak, ha az egyik fél mindenben a rosszat keresi. Az ellentettje viszont könnyebben lép túl a problémákon, konstruktívabb a kapcsolatot illetően is.
Kompromisszumkészség
Az élet nem habos torta, bizony a hosszú távú kapcsolatokban is elérkeznek azok a pontok, amikor nehéz döntéseket kell meghozni véleménykülönbség esetén. Teljesen normális és elkerülhetetlen helyzet. Akkor működhet a kapcsolat, hogyha mindkét fél képes a kompromisszumra ezekben.
Az UCLA Egyetem pszichológusai 11 éven keresztül figyeltek 172 házaspárt. Azok, akik hajlandóak voltak saját érdekeiket háttérbe szorítani időről időre a másikért, sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb házasságban éltek.
Humor
Mindig jó érzés, ha valaki nevet a vicceinken, 2006-ban, a Westfield Állami Egyetem tanulmányában ennek hatását vizsgálták. Eredményeik szerint a férfiak számára kiemelkedően fontos, hogy partnerük viccesnek találja őket. Önbizalmat ad, ráadásul segít levezetni a napi stresszt is egy-egy nevetéssel töltött pillanat. A finom humor általában intelligenciával párosul, ami ahogy fent is írtuk, igencsak megkönnyíti az együttélést.
73 éve házasok, imádják egymást és az életet
Victor és Glennis Holvey 1944-ben ismerkedtek meg, és ekkor is kezdtek randevúzni. Nem sokkal később kiderült, hogy valójában egész addigi életükben közel voltak egymáshoz.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)