Ezt az egy dolgot tedd meg, miután jelentkezel egy állásra - Sokan elfeledkeznek róla
Apróság, mégis megduplázza az esélyeidet ez az egy dolog az állásra jelentkezés után.
Álláskereséskor sokszor úgy érzi az ember, hogy soha nem lesz vége. Hiába küldi el 50 helyre az önéletrajzát, jó, ha öt helyről kap visszajelzést. A várakozás idegőrlő, a helyzet pedig gyakran kilátástalannak tűnik. Ilyenkor érdemes egy kis plusz erőfeszítést tenni annak érdekében, hogy kitűnj a tömegből.
Nolan Church, a Google egykori toborzója most egy egyszerű, ámde annál fontosabb lépésre hívja fel a figyelmet, amivel átveheted az irányítást és megnövelheted esélyeidet.
Ezt az egy dolgot tedd meg állásjelentkezéskor
A kulcs a LinkedIn, ami gyakorlatilag egy „üzleti Facebook”, ahol rengeteg HR-es és álláskereső találkozik. Ha úgy érzed, már kétszer végignézted a Profession.hu-t, és minden létező helyre elküldted az önéletrajzod, nézz fel LinkedInre, készíts el egy tökéletes profilt, és ne félj felvenni a kapcsolatot az általad kinézett cégek toborzóival.
Bár elsőre talán „túl soknak” tűnhet közvetlenül felkeresni a HR-est, valójában azonban rengeteget segítesz neki, és nem utolsósorban magadon. A LinkedInen való megkeresés remek módja annak, hogy észrevegyenek. A toborzók feladata, hogy megtalálja a tökéletes jelöltet egy-egy pozícióra, ehhez azonban több tucat önéletrajzot kell átnézniük. Ha úgy érzed, valóban te lennél a megfelelő, szívességet teszel nekik azzal, hogy rájuk írsz, és elmondod, ki vagy.
Mindehhez nincs más dolgod, mint megnyitni az alkalmazást, és a kereső sávba beírni a cég nevét, illetve annyit, hogy „recruiter” (toborzó), és máris kidobja majd az ottani HR-esek nevét. Ha már volt jelentkezésed, esetleg telefonos interjúd, és tudod a HR-es nevét, akkor könnyebb dolgod van. Ilyenkor se feledkezz el arról, hogy bejelöld, és írj neki pár sort.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az azonban nem mindegy, mit és mennyit írsz egy üzenetben. Fogalmazáskor törekedj a rövid, lényegre törő mondatokra, ne bonyolódj felesleges sztorizásokba. Vannak azonban fontos adatok, amiket mindenképp írj bele az üzenetedbe:
- Pozíció teljes neve és azonosítója,
- rövid szakmai összefoglaló arról, hogy ki is vagy,
- önéletrajz csatolása itt is - arról, hogy mitől ütős egy CV, itt írtunk bővebben.
Kezdetben nehéz lehet átlátni, melyik HR-es foglalkozik a pozícióddal, ezért érdemes akár három-négy toborzóval is felvenni a kapcsolatot. Ne aggódj, üzeneted mindenképp célba fog érni a megfelelő főnöknek vagy menedzsernek.
A 3 legnagyobb hiba az állásinterjún, amitől kudarcra van ítélve - Ezeket nem a jelöltek követik el
Óriási veszteségeket okoz a cégeknek az úgynevezett „interjúhalál”, ami a sikertelen állásinterjúhoz kapcsolódik - csak itt a ludas nem a jelölt, hanem a cég maga.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- álláskeresés
- állásinterjú