A mesésen omlós és szaftos báránysült titka
A bárányhúst sokan nem szeretik, mert túl rágósnak, zsírosnak, rossz ízűnek tartják. Pedig ha jól készítik el, a bárány igazán ízletes!
Húsvétkor sokan a füstölt sonka mellett voksolnak, pedig az omlós, szaftos báránysült is igazán ízletes, ha jól készítik el. Ugyan az előkészítése és a sütése nem egyszerű feladat, a végeredmény mindenképpen magáért beszél.
Receptünkből megtudhatod a tökéletes báránysült elkészítésének titkait, többek között az ideális hőfokot és sütési időt!
Omlós báránysült
Hozzávalók:
- 1,5 báránycomb
- 6 gerezd fokhagyma
- 3 ág friss rozmaring
- 1 citrom
- olívaolaj
- só
- bors
A húst mosd meg alaposan, és egy papírtörlő segítségével töröld teljesen szárazra. Sóval és borssal dörzsöld be, és néhány helyen vágj nyílásokat rajta. Mindegyik nyílásba tegyél egy negyed fokhagymát és egy kis rozmaringágat, majd konyhai zsinórral kötözd át a húst.
Helyezd bele az elkészült húst egy mélyhűtő tasakba, adj hozzá néhány evőkanál olívaolajat. A citromot vékonyan hámozd meg, vágd félbe, majd a héját és magát a gyümölcsöt is tedd a tasakba.
A hús bontása
Van még némi hiányosságod a konyhai műveletek terén? Itt az idő, hogy pótold őket! Videónkból szakértők segítségével tanulhatsz meg húst bontani.
Szórd bele a maradék fokhagymadarabokat, valamint a rozmaringágakat, zárd le a tasakot, és egy éjszakára tedd hűtőbe.
A bepácolt bárányt helyezd egy tálba a zsírosabb oldalával felfelé, önts rá picit a pác levéből, fedd le alufóliával, majd 220 fokra előmelegített sütőbe csúsztasd be. Süsd nagyjából 20 percig, majd fordítsd meg, és a hőfokot is vedd le 170-180 fokra.
Innentől kezdve körülbelül két-három órát süsd, egészen addig, míg a hús leválik a csontról. Ekkor vedd le a fóliát, pirítsd még 5-10 percet, ennél tovább semmiképpen, mert kiszárad a hús, és már tálalhatod is.
OLVASD EL EZT IS!
- ünnep
- vörösbor
Pikáns vörösboros nyúlpörkölt
- kacsa
- ünnep
Porhanyós kacsasült krumplipürével
- csokoládé
- ünnep