Szulák Andreát ezért nézték le a kollégái: kritizálták, amikor szerepet kapott az Operettszínházban

Szulák Andrea kis híján visszaadta a Funny Girl főszerepét az Operettszínházban a kritizálói miatt.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Szulák Andrea karrierje eredetileg énekesnőként indult. Tánczenészként számos külföldi országban, így  Angliában, Németországban és Hollandiában is fellépett. Itthon a Neoton Família kettészakadása után indult el a hírnév útján, ő lett az új Neoton énekesnője.

Színművészként is szép pályafutást tudhat a magáénak. A mai napig számtalan előadásban, filmben és sorozatban láthatjuk viszont. A kamera előtt az 1980-ban bemutatott Ballagás című tévéfilmben debütált, de olyan ikonikus szériákban is láthattad, mint a Linda vagy az Űrgammák.

Szulák Andreát ezért nézték le a kollégái

Annak ellenére lett színésznő, hogy annak idején nem szerzett diplomát a Színház- és Filmművészeti Főiskolán, és nem is tanulta a mesterséget. A szerepek szinte maguktól találtak rá.

- Minden egy fantasztikus kiugrással indult, a Hotel Menthollal az Operettben. Az egy őrületes detonáció volt, amit utána követett, hogy a Győri Nemzeti Színházban rögtön egy főszerepet rám bízott Korcsmáros György. Ezzel megteremtve bennem azt a vágyat, hogy engem ez sokkal jobban érdekeljen, mint bármi más - mesélte Péterfi Judit TÜKÖR című műsorában.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Böhm György előadása nemcsak hihetetlenül sikeres lett, de egyfajta katalizátorként indította el Szulák Andreát a pályán. 

- Innentől kezdve, mint a golyó a lejtőn, elindultam. Láttak más rendezők, más színházigazgatók, jöttek a feladatok. És amikor a Budapesti Operettszínházban Kerényi Miklós Gábor lett az igazgató, és Böhm György megrendezte a Funny Girlt, na ott kezdődött el egy másik irány, a hopp után a kopp.

szulák-andrea-tükör
Fotó: YouTube/TÜKÖR

Ennél a darabnál érezte először, itt nem elég, hogy ismert előadóművésznek mondhatja magát, hiszen a Kossuth-díjas kollegái folyamatosan zsűrizték a színpadon.

- Az első próbákon kimondatlanul ott volt a levegőben, hogy mit keres itt ez a táncdalénekesnő? Kulka Jani volt, aki nagyon sokat segített, belé lehetett, bele kellett kapaszkodni. Az első próbák után vissza is akartam adni a szerepet, de akkor azt mondta a rendező, hogy: "Figyelj, csináld végig, ha nem leszel jó, akkor azt mondjuk a premieren, hogy beteg vagy”.

Partnerei kételkedése egészen addig tartott, amíg el nem kezdett nekik énekelni. A második együtt töltött hét után már nyoma sem maradt az ellenségeskedésnek. Onnantól kezdve a színésznő is rájött, nem azzal kell foglalkoznia, hogy elfogadják-e, vagy sem, az előtte álló elvárásoknak kell maximálisan megfelelnie.

Szulák Andrea lánya

Szulák Andrea lánya, Rozina, ahogy nő, nemcsak egyre szebb, hanem az édesanyjára is egyre jobban hasonlít. Szulák Andrea szerint jobb ízlése van, mint neki, és nagyszerűen sminkel. 

Szulák Andrea lánya gyönyörű tinédzser lett: Rozina ennyire hasonlít a színésznőre

Sokan mondják Szulák Andrea lányát látva, hogy az alma nem esett messze a fájától.

Elolvasom
Ezt is szeretjük