Rusvai Miklós erdőszéli tanyán él a feleségével: a vírusszakértő minden munkát elvégez
Rusvai Miklós virológus Budapesttől 35 kilométerre, Inárcson lakik élete párjával, Violával héthektáros birtokukon.
Rusvai Miklós neve minden magyar tévénéző számára ismerősen csenghet. Az állatorvos-virológus a 2020-as esztendőben, a koronavírus-járvány kitörése után tett szert nagy népszerűségre. Azóta egy televíziós interjúra sem mondott nemet, hogy szaktudásával és tanácsaival segítse az embereket.
Bár a képernyőn elegáns öltönyt viselve szoktuk meg, a hétköznapokban nem ez a megjelenés jellemző rá. A tanyasi munkához nem is húzhat zakót, otthonában munkásruhában látja el a mindennapok feladatait a ház körül.
Rusvai Miklós tanyasi élete
Feleségével, Violával Inárcson, Pataktanyán élnek az erdő szélén egy héthektáros birtokon, amelyen csirkékkel, birkákkal és egyéb háztáji állatokkal, valamint méhekkel osztoznak. A 68 éves szakember minden feladatot maga lát el: kaszál, bálázik, bozótot irt, valamint ő nyírja, körmöli és eteti mind a húsz birkáját, akiket a nevükön szólít.
Gyerekkora óta álmodott erről az életvitelről, szülei első generációs értelmiségiek, rajtuk kívül minden felmenője a földművelésből élt.
- Édesapám a szolnoki Hetényi Kórház orvosa, édesanyám gyógyszerész volt. Kicsi gyerek voltam, amikor a nővérem fertőző beteg, tbc-s lett. Azért, hogy ne kapjam el, a szüleim leküldtek a nagyszüleimhez Jászapátiba. Három- és hatéves korom között ott éltem, majd a nyarakat is minden évben ott töltöttem - mesélte a Story magazinnak 2021 októberében.
Nagyapja révén szerette meg a lovakat, imádta a lószagot, az istállóban sertepertélni, és hajtani őket, így kisfiúként elhatározta, hogy kocsis lesz. Ez az álma ugyan nem valósult meg, hivatása szorosan kötődik az állatvilághoz.
- Miután elvégeztem az Állatorvostudományi Egyetemet, mint víruskutató az egyetem járványtani tanszékén dolgoztam, kutatóként jártam a világot, megfordultam az Egyesült Államoktól kezdve Etiópiáig, Angliától Vietnámig.
A szívéhez legkedvesebb életvitelt és a víruskutatói szakmát ráadásul sikerült ötvöznie. Húsz évvel ezelőtt kezdett méhekkel foglalkozni, Magyarországon az ő kutatócsoportja az egyetlen, amely ezeknek a rovaroknak a fertőzéseit vizsgálja.
- A méheimet anno azért vettem, hogy bizonyos vizsgálatokat itthon is elvégezhessek. A sajátjaim mindig kéznél voltak, ha olyan kutatást csináltunk, amihez kellettek, kijöttem a tanyámra, fogtam a méheimből néhányat, és akkor bent a laboratóriumban el tudtuk végezni a szükséges vizsgálatokat a vírusokkal.
Magyar sztárok, akik a vidéki nyugalmat választották
Képes összeállításunkban mutatunk még néhány hazai sztárt, akik Müller Attilához hasonlóan maguk mögött hagyták a fővárosi életet, és inkább egy tanyára költöztek, vagy a csendes, vidéki életet választották. Érdekes, hogy több színművészt találunk köztük.
A Barátok közt főszereplője volt - Csapó Virág most egy tanyán juhokat tenyészt
Csapó Virág élvezi a tanyasi életet, a színésznő a gazdaasszonyszerepet is szereti.
ElolvasomA változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Cover-fotó: TV2/Mokka
OLVASD EL EZT IS!