Hétfő hajnalban kiderül, megnyeri-e az Oscar-díjat a Testről és lélekről című magyar alkotás. Szerencsére nemcsak idén, hanem az előző években, évtizedekben is izgulhattunk, hogy sikerül-e magyaroknak győzniük. Ezek közül a 88. Oscar volt az egyik legemlékezetesebb, mivel hosszú évek után újra magyarok vehették át a kis szobrocskát. A Saul fia 2016-ban nyert a legjobb idegen nyelvű film kategóriában. Nemes Jeles László, a film rendezője könnyekkel küszködve vette át a díjat.
A gála végén az összes díjazott együtt örülhetett a szobrocskájának. Számos szelfi született akkor, Nemes Jeles László Leonardo DiCaprióval is együtt pózolt egy kép erejéig. Leonardo DiCaprio egyébként ugyanabban az évben vehette át legelőször a legjobb színésznek járó díjat.
Képes összeállításunkban megnézheted, hogyan örült együtt a szobrocskának a magyar rendező a színésszel, emellett további magyar Oscar-sikereket is megtekinthetsz.

Nemes Jeles László itt éppen közös szelfire készült Emmanuel Lubezki operatőrrel, Leonardo DiCaprióval és Alejandro González Inárritu rendezővel.
Fotó: Aaron Poole / MTI / EPA

Még egy felvétel Nemes Jeles Lászlóról és Leonardo DiCaprióról.
Fotó: Instagram/Vanessa Axente

A tavalyi Oscaron a legjobb élőszereplős rövidfilm kategória nyertese a Mindenki lett. A képen Deák Kristóf rendező és Udvardy Anna producer látható. Mellettük a díj átadói: Salma Hayek és David Oyelowo.
Fotó: MTI / EPA /Paul Buck

Szabó István - balra - filmrendező és Klaus Maria Brandauer osztrák színész vette át az év legjobb külföldi filmjének kategóriájában a Mephisto című alkotásért nyert Oscar-díjat 1982-ben.
Fotó: MTI/AP

Rofusz Ferenc rendező Kembe Sorellel, a Jóban Rosszban egykori sztárjával. Rofusz nevéhez fűződik az első magyar Oscar-díj, 1981-ben a Légy című animációs rövidfilmjét jutalmazták a kitüntetéssel.
Fotó: Facebook/Kembe Sorel-Arthur

Zsigmond Vilmos a legjobb operatőrnek járó Oscar-díjat 1978-ban vehette át Steven Spielberg Harmadik típusú találkozások című filmjéért.
Fotó: Wikipedia/Petr Novák

Rózsa Miklós - balra - Hollywood egyik legtehetségesebb zeneszerzője volt, összesen három alkalommal vehette át a szobrocskát a legjobb filmzene kategóriában.
Fotó: Facebook/Magyar Hollywood Tanács

Michael Curtiz Budapesten született Kertész Kaminer Manó néven, majd 1926-ban Amerikába emigrált. 1944-ben vehette át a szobrocskát a Casablanca rendezéséért, de számos alkalommal jelölték a díjra.
Fotó: Facebook/Litera-Túra Irodalmi és Művészeti Magazin