Mohai Gábor a Magyar Televízió imádott bemondója volt: 74 évesen így néz ki

Mohai Gábor, a legendás bemondó II. Kerületért Emlékérmet vehetett át.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Aki meghallja Mohai Gábor összetéveszthetetlen hangját, egyből tudja, hogy a legendás bemondót hallja. 

Pályafutását 1978-ban a Magyar Rádió bemondójaként kezdte, majd - ahogy az sok legendás tévés esetében előfordult - egy évvel később a Magyar Televízió munkatársa lett, de a rádiózást nem hagyta abba.

Mohai Gábor díja

Mohai Gábort nem csak bemondóként láthattuk és hallhattuk, hosszú évekig a Híradó hírolvasó-műsorvezetője és sok magazin műsorvezetője is volt. 27 évet töltött a Magyar Televízióban. A tévézés és a rádiózás mellett számos irodalmi estet szerkesztett és mutatott be, költeményeket szavalt, több verses CD-je is megjelent. 

mohai-gabor1
Fotó: Facebook/II. kerület (Budapest

1971-ben Radnóti-díjat, tíz évvel később a Fővárosi Tanács nívódíját vehette át, 2011-ben Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel tüntették ki, 2012-nem Kazinczy-díjat, 2018-ban Tolnay Klári Kulturális Díjat, 2020-ban Petőfi Sándor Sajtószabadság-díjat kapott.

Június végén a sor egy újabb elismeréssel gyarapodott: Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete II. Kerületért Emlékérmet adományozott a 74 éves előadóművésznek, rádiós és televíziós bemondónak, műsorvezetőnek. 

mohai-gabor2
Fotó: Facebook/II. kerület (Budapest

„Jellegzetes és nagyon kellemes hanghordozása mindenkinek a fülében cseng. Rádiós és televíziós hírolvasóként és bemondóként is nagyon népszerű ember, és városrészünk elkötelezett, értéket teremtő, értékőrző lakója évtizedek óta. 

Díjazottunk országos és lokális ismertségét irodalmi, kulturális vonatkozású műsoraival előadóművészként is tovább erősítette. A déli harangszóhoz tartozó kétperces rádiós helytörténeti ismertetőit öröm volt hallgatni” - olvasható az indoklásban.

mohai-gabor3
Fotó: Facebook/II. kerület (Budapest

A Magyar Televízió bemondónői akkor és most

Kertész Zsuzsa sok más pályatársához hasonlóan rádiózással kezdte a karrierjét: 1965. február 15-én lett a Magyar Rádió munkatársa, amihez negyven évig hű maradt, majd a televíziósok figyelmét is felkeltette. 2000-ben búcsúzott a Magyar Televíziótól. Képes összeállításunkból megtudhatod, mi lett kedvenc bemondónőinkkel - akkor és most fotókon többek között Kertész Zsuzsa, Lőrincz Gabriella és Endrei Judit.

76 éves lett Kertész Zsuzsa: a Magyar Televízió bemondónői egykor és ma

Nézegess képeket!

Elolvasom

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük